İnternet Sosyal Medya 07 OCAK 2013 / 17:18

Facebook’ta final sınavı

İstanbul Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler 3. sınıf öğrencilerinin Sosyal Medya ve Dijital Kampanyalar dersinin final sınavını Google Hangouts ve Facebook servislerinin birleşimi ile görüntülü paylaşımla gerçekleştirdi.

Dersin öğretim görevlisi Ercüment Büyükşener, öğrencileri için Google Hangouts aracılığıyla çektiği videoları, dersin Facebook'taki  sayfası “Sosyal Medya Bilgisiwww.sosyalmedyabilgisi.com üzerinden paylaştı. Soru içerikli videoları izleyen öğrenciler, cevapları Facebook sayfasının özel mesaj bölümüne yolladı ve böylece final sınavı gerçekleştirilmiş oldu.

Dersin öğretim görevlisi Ercüment Büyükşener: “İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler Programı kapsamında verdiğim dersin, bugünün iletişim modelleri ile sunuluyor olması ve öğrencilerin gündelik hayattaki iletişim alışkanlıklarına entegre olması öncelikli amacımdı. Bu nedenle derslerimin bir bölümünü zaten Facebook üzerinde sürdürüyordum. Bu uygulamayı, final sınavında da devam ettirmek istedim. Hem öğrencilerin zaman ve mekândan bağımsız eğitimini sürdürebilmesi hem de dersin adına uygun bir formatta içeriği sunabilmek adına bu uygulamayı öğrencilerimizle birlikte gerçekleştirmiş olduk. Bu sayede öğrencilerimizin ders kapsamında paylaştığı tüm görüşler ve cevaplar da, ölçümleme ve analize uygun dijital bir arşivde yer almış oldu” dedi.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN