İnternet Sosyal Medya 05 EYLÜL 2014 / 11:35

Gizlilik Kontrolü kullanıcının elinde

2014’ün başlarında insanların paylaşımlarını kimlerin gördüğü üzerinde tam kontrole sahip olabilmeleri için yeni Gizlilik Kontrolü özelliğini kullanıma sunan Facebook, Gizlilik Kontrolü’nü küresel çapta, Facebook’u masaüstünde kullanan kullanıcılarına da açtı.

Gizlilik Kontrolü’nü kullananlar; paylaşımlarını kimin görebileceğini, hangi uygulamaları kullandıklarını ve profillerindeki temel bilgilerin gizliliğini kontrol edebiliyorlar. Bu kontrollere menüden erişilebiliyor. Ancak buna ek olarak Facebook, Haber Kaynağı’nı ziyaret edenlere de konuyla ilgili öneriler sunmaya başladı.

Gizlilik Kontrolü, Facebook’un kullanıcılara ihtiyaçları olduğu anda kontrol vermeye yönelik çalışmalarının bir ayağı. Bu özellik, kullanıcıların istedikleri kitle ile paylaşım yaptıklarından emin olmalarını sağlıyor. Şimdiye kadar Gizlilik Kontrolü’ne giriş yapan her dört kişiden üçü tüm basamakları tamamladı. Bu basamaklar arasında paylaşımları kimlerin görebileceği, iletişim bilgileri, eski uygulamaların kaldırılması ve profil bilgilerinin güncellenmesi yer alıyor.

Öte yandan Facebook, Gizlilik Kontrolü ile ilgili geri dönüşleri takip edeceğini, bunlar ışığında gerekli iyileştirmelerin yapılacağını bildirdi.

Konuyla ilgili blog yazısına Facebook Basın Odası’ndan ulaşılabiliyor: http://newsroom.fb.com/news/2014/09/privacy-checkup-is-now-rolling-out/

 
ETİKETLER : Facebook

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics