İnternet Sosyal Medya 15 MART 2013 / 14:38

Matthew Keys yargılanacak

Reuters Sosyal Medya Editörü Matthew Keys’in, Anonymous’a bundan 2 yıl önce Los Angeles Times gazetesinin internet sitesini hacklemesi için yardım ettiği iddia ediliyor. 

ABD Adalet Bakanlığı tarafından yapılan suçlamaya göre Keys, Anonymous’a Los Angeles Times gazetesinin sistemine sızabilmeleri için “kullanıcı adı” temin etti. Bu kullanıcı adını kullanan grup, 14 Aralık 2010 tarihinde Los Angeles Times’ın internet sitesindeki iki başlık üzerinde oynamalar yaptı.

2009 yılından bu yana ABD’ye sanal suçlarla savaş konusunda yardım eden Keys’in bu tarz bir suçmalaya maruz kalması konuyu oldukça ilginç bir hale getiriyor. Bilindiği üzerede sosyal medya üzerinde oldukça popüler olan Keys, geçtiğimiz yıl Time dergisi tarafından Twitter üzerindeki en önemli 140 karakter arasında gösterilmişti.

25 yıl hapis ve 750 bin dolar para cezasıyla yargılanacak Keys’in, mahkeme sırasında vereceği yeni bilgiler Anonymous hakkında bilinmeyen bir çok gerçeği de gün yüzüne çıkartabilir.

Konuyla ilgili daha detaylı bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN