İnternet Sosyal Medya 18 EYLÜL 2013 / 10:27

Nokta video ağı Facebook'u yakaladı

Videoyu Nokta'lı izliyoruz

Nokta video ağı, 14 milyon tekil izleyiciyle  Türkiye payının yüzde 57'sine sahip olarak Facebook'un rekoruna ulaştı. IAB Gemius 2013 Haziran video verilerine göre, İzlesene.com, Sinemalar.com ve Alkışlarla Yaşıyorum sitelerinden oluşan Nokta video ağı yüzde 57 oranındaki izlenme payı ile Türkiye'deki video izlenmelerinin yarısından fazlasını oluşturdu.

Facebook'u yakaladı

Gemius Araştırma şirketi video verilerine göre ,Haziran 2013 verilerine göre, İzlesene.com, Sinemalar.com ve Alkışlarla Yaşıyorum sitelerinden oluşan Nokta video ağı yüzde 57 oranındaki izlenme payı ile Türkiye'deki video izlenmelerinin yarısından fazlasını oluşturdu ve lider konumunu perçinledi.

Türkiye video pazarını ölçümleyen diğer ölçümleme şirketi comScore'a göre ise Nokta video ağı Türk internet sektöründe çok önemli bir başarıya imza atarak Temmuz 2013'de tekil video izleyicisi sayısında Facebook’u yakaladı.

14 milyon tekil izleyici

Dünya ilk tanıtımlarını ve canlı yayınları de video platformlarında paylaşan ağ, sosyal medyalarda 4 milyondan fazla erişimiyle inovasyan odaklı reklam projeleriyle Türkiye video pazarının yarısından fazlasına hakim olmayı başardı.

comScore’un verilerine göre, Nokta video ağında yer alan İzlesene.com, Sinemalar.com ve Alkışlarlayaşıyorum.com’un 2013 Temmuz tekil izleyici sayısı 14 milyona yaklaştı.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics