İnternet Sosyal Medya 09 ŞUBAT 2016 / 12:18

T.C. kimlik numarası doğrulama da BlaBlaCar’da

Aynı yöne giden sürücü ve yolcuları bir araya getirerek yol masraflarının paylaşılmasını sağlayan küresel yolculuk paylaşım ağı BlaBlaCar, şehirlerarası yolculuğa hesaplı ve eğlenceli bir çözüm getirirken, güvenilir bir topluluk oluşturmaya devam ediyor. BlaBlaCar’ın güvenilir topluluğunda T.C. kimlik numarası doğrulaması yapmak artık da mümkün.
BlaBlaCar, Türkiye’nin de içinde yer aldığı 14 ülkede, üyeleriyle bir güven araştırması düzenledi.  Buna göre, BlaBlaCar Türkiye üyelerinin yüzde 70’i yolculuk paylaşımını en iyi tanımlayan kavramların ‘dayanışma’ ve ‘sorumluluk’ olduğunu düşünüyor. Güven araştırmasına katılan yolcular için sürücü seçiminde en önemli güven kriterleri; sistemdeki puanlama ve yorumlar, sürücünün profil fotoğrafı ve yolculuk öncesi yapılan kısa telefon görüşmesi.

Profiller daha da güvenilir
Güven araştırması sonuçları ve üyelerin geri bildirimlerini dikkate alan BlaBlaCar, yol arkadaşı seçmeden önce üyelerin inceleyebildiği profil özelliklerine T.C kimlik numarası doğrulamayı da ekledi. Artık, BlaBlaCar’ın güvenilir topluluğunda, profilinizi oluştururken Facebook ile bağlanma, cep telefon numarası ve e-posta adresini doğrulama, profil fotoğrafı ve kısa özgeçmiş bilgisi ekleme gibi güvenlik adımlarının yanı sıra T.C kimlik numarası doğrulaması da yapılabileceksiniz. Kimlik numarasını doğrulayan üyelerin profillerinde görünecek “T.C kimlik no doğrulandı” işareti sayesinde hem yolcular hem de sürücüler daha güvenilir bir profil oluşturarak diğer üyeler tarafından tercih edilme şansını artıracak. BlaBlaCar Türkiye Ülke Müdürü Esin İmer de şu açıklamayı yaptı:
“BlaBlaCar Türkiye üyeleriyle yapılan güven araştırmasına göre, üyelerimizin yolculuk paylaşımı kavramı ile dayanışma ve sorumluluğu özdeşleştirmeleri, yaptığımız işin temelinde güven duygusunun olduğunu bir kez daha gösteriyor. Biz de bu güvenilir topluluğu korumak ve büyütmek amacıyla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu çalışmaları yaparken, üyelerimizden aldığımız tüm yorumlar bizim için çok değerli. Bu geri bildirimler doğrultusunda T.C kimlik numarası doğrulama özelliğini de sistemimize ekledik.”