İnternet Sosyal Medya 07 ŞUBAT 2013 / 14:33

Twitter’ın ortağı Genart Medya

Genart Medya, Twitter’in Türkiye’deki resmi reklam satış ortağı oldu. Konuyla ilgili olarak 7 Şubat’ta Swissotel’de düzenlenen basın toplantısına Twitter, Genart Medya ve Connect Ads yöneticilerinin yanında, Coca-Cola, Turkcell ve Unilever yöneticileri de Premium, Gold ve Silver sponsor olarak katıldılar.

İşbirliği kapsamında Genart Medya, Twitter’ın Türkiye’deki resmi reklam satış ortağı olarak, “Promoted Products” ürünlerini satışa sunuyor. Böylece Türkiye’deki reklamveren firmalar, Genart Medya aracılığıyla ürün ve hizmetlerini Twitter kullanıcılarına duyurabilecekler. Türkiye’de Twitter’ın reklam ürünlerini sunan tek firma olarak faaliyet gösterecek olan Genart Medya, Twitter ürünlerinin daha etkin kullanımıyla ilgili reklamverenler ve ajanslara yönelik eğitim çalışmaları da gerçekleştirecek.

Potansiyel büyük

Twitter’ın Türkiye’deki resmi reklam satış ortağı olarak çalışmalarını sürdüreceklerini söyleyen Genart Medya’nın Kurucu Ortağı C. Burak Yılmaz, “Twitter’ın Ortadoğu ve Kuzey Afrika pazarının reklam satış haklarının yönetimi, bölgenin en büyük oyuncusu olan Connect Ads şirketine ait. Türkiye’deki pazarın büyüklüğü ve veriminin de bilincinde olan Connect Ads, Türkiye pazarına güvenilir bir iş ortağı ile girmek üzere Twitter ile birlikte bir dizi görüşmeler gerçekleştirdi ve bu doğrultuda işbirliği yapmak için Genart Medya’yı seçtiler” dedi. Türkiye’de internet kullanım verilerini ve internet reklamlarındaki gelişimi de katılımcılarla paylaşan Yılmaz, “Sayısal reklam harcamalarında artış, markaları ve reklamverenleri, sayısal dünyada tüketici davranışlarını ve ilgi alanlarını araştırmaya ve bu değerli datayı yorumlamaya itiyor. Bu nedenle Twitter’ın Türkiye pazarındaki yeri büyük önem arz ediyor. Twitter’la olan işbirliğimiz kapsamında markaların pozitif bir imaj yaratmasına, takipçilerine etkin bir şekilde erişmelerine ve yeni takipçiler kazanmalarına yardımcı olacağız’’ yorumunu yaptı.

Twitter Ajans ve Marka İlişkileri Başkanı Melissa Barnes da, “Bu işbirliği Twitter’ın ‘Promoted Products’ ürünlerinin uluslararası yayılımında heyecanlı bir dönemin başlangıcı” diyerek, geçen yıl, Twitter’ın Türkiye’deki aktif kullanıcı tabanının iki kat büyüdüğünü gördüklerini de hatırlattı.
ETİKETLER : Genart Medya Twitter

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics