İnternet Sosyal Medya 26 EYLÜL 2014 / 14:04

Woto.com’a ikinci tur yatırım

İnternette içerik paylaşımına yenilikçi bir bakış getiren İngiltere çıkışlı çevrimiçi yayıncılık çözümü Woto.com, Galata İş Melekleri (GBA) ve İngiltere merkezli özel sermaye şirketi Ingenious Ventures’dan toplam 500 bin dolar değerinde ikinci tur yatırımı aldı. Woto.com’un kurucuları arasında iki Türk girişimci de bulunuyor. Yeni yatırımı platformun lansmanı için kullanacak olan Woto.com, daha önce kurumsal müşteri tabanını geliştirmek için dünya çapında yatırımları bulunan BBH’nin iştiraklerinden biri olan Zag’den ilk yatırımını almıştı.

Sosyal medya paylaşımlarının yüzde 95’inin neredeyse hiç etkileşim yaratmadığını fark eden Woto.com, etkili paylaşımlar yapmak ve ilgili kitlelere daha fazla ulaşmak isteyenler için çok daha güçlü bir platform oluşturmak amacıyla kuruldu. 2014’ün ilk aylarında beta sürümünü görücüye çıkaran Woto.com, bugüne kadar 120 ülkeden binlerce kullanıcıya ulaştı. Üye kullanıcı sayfalarının görüntülenme sayısını 1 milyona yükselten Woto.com, aynı içeriklerin sosyal medyada 80 bin paylaşım almasını sağladı.

Türk girişimciler İngiltere pazarında

Woto.com’un yurt dışındaki ikinci yatırımları olduğunu dile getiren GBA Başkanı Emre Kurttepeli, “Woto.com’un İngiltere’yi takiben Türkiye ve dünya pazarında da büyük katkıları olacağına inanıyoruz” dedi. Ingenious Ventures Yatırım Müdürü Max Benitz ise, “Woto.com ekibi, yepyeni bir içerik geliştirme ve paylaşma platformu yarattı” dedi.

Hayat her zaman 140 karaktere sığmaz

Üç sektör uzmanı tarafından hayata geçirilen Woto.com, sosyal medya kanallarının kitleselleşme uğruna kullanıcıların elinden aldığı tüm etkili tasarım araçlarını anlamlı paylaşımlar yapmak isteyen kullanıcılara geri veriyor. Sosyal medya paylaşımlarını şekillendirmek ve zenginleştirmek isteyen kullanıcılara hitap eden Woto.com, “Hayat her zaman 140 karaktere sığmaz” sloganıyla yola devam ediyor.

1993’ten bu yana internet dünyasında dört farklı akımın hüküm sürdüğünü dile getiren Woto.com kurucu ortaklarından Ian Collins, sırasıyla web tasarım paketleri, içerik yönetim sistemleri (İYS), servis olarak verilen İYS’ler ve sosyal medya yayıncılığının hayatımıza girdiğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Woto.com, internetin evrim sürecindeki beşinci büyük dalga. Kendi oluşturdukları içeriklere hızlı ve kolay bir biçimde şekil vermek ve bu içerikleri kitlelerle paylaşmak isteyen kullanıcıların, artık ufacık bir kutu ve karakter ile sınırlandırılmayan, özgür bir paylaşım alanı var.”

Woto.com CTO’su ve kurucu ortağı Ekin Çağlar, “Bu platform, bir sosyal medya uygulamasının çevikliğine, bir web sitesinin güçlü altyapısına ve Microsoft Word gibi bir kelime işlemcinin sezgiselliğine sahip” derken, Woto.com’un diğer kurucu ortağı Yusuf Çömez ise yarattıkları sistemin dünya çapında bir altyapıya sahip olduğunu, Microsoft ile kurdukları ortaklık sayesinde Woto.com’un Avrupa’da geliştirilen bulut sistemleri arasında öncü bir konumda bulunduğunu belirtti.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics