spot 28 ŞUBAT 2010 / 18:00

2010’da projeler sürecek

ITD, verim ve maliyet kontrolü sağlayan paket çözümler sunacak.

ITD, 2009’da çağrı merkezleri, altyapılar ve sahtekarlık kontrolü üzerine çeşitli projeleri hayatı geçirmiş durumda. 2010’da bu projeleri artırarak sürdürmeyi hedefleyen şirket, sektör paralelinde bir büyüme oranı yakalamak niyetinde. Geçen yıl gerçekleştirdikleri projeler hakkında bilgi veren ITD Genel Müdürü Hatice Ayas, bu yıl öne çıkacak teknoloji başlıklarını değerlendirdi. Ayas şunları aktardı: “2009’da hedeflediğimiz projelerin çok büyük bir kısmını gerçekleştirdik. Sunduğumuz çözümler genel olarak maliyet kontrolü ve verimlilik sağlıyor. Kriz dönemlerinde bu kritik hale geliyor. Sunduğumuz çözümlerle bu konuda şirketlere yardım ediyoruz.”
IP geçişleri artacak
Çağrı merkezi tarafındaki çalışmalarını değerlendiren Ayas, yeni teknolojilere geçişe yönelik projelerin gerçekleştirildiğini kaydetti. IP altyapısı geçişi projeleri gerçekleştirdiklerini ve bu çalışmaların sürdüğünü belirten Ayas, şöyle konuştu: “Hala geleneksel ortamda çalışan çağrı merkezleri söz konusu. Telekomünikasyon alanında çok sayıda yeni teknoloji var. Dolayısıyla içinde bulunduğumuz yıl da çağrı merkezlerinde IP geçişi üzerine ciddi projelerin gerçekleşeceğini öngörüyoruz.”
Dış arama üzerine faaliyetlerine değinen Ayas, bu projelerin geçtiğimiz dönemde ciddi boyutta ilgi gördüğünün altını çizdi. Diğer yandan ‘Hosted Call Centre’ hizmetini devreye alan ITD, çağrı merkezi konusunda yeni bir dışkaynak modelini ortaya koydu. Bu hizmet kapsamında çağrı merkezi altyapısı kurduklarını kaydeden Ayas, “Bu hizmetle çağrı merkezi hizmetine ihtiyacı olan şirketlere dışkaynak kullanımı hizmeti sunuyoruz. Bu projede çağrı merkezi çalışanı şirketin kendi bünyesinde konumlanıyor, ancak bu çağrı merkezinin altyapısını biz sağlıyoruz. Bu sayede şirketler altyapı yatırımı yapmak ya da bu teknolojilerdeki yenilikleri takip etmek zorunda kalmıyor. İşletim ve bakımını da biz gerçekleştiriyoruz” şeklinde bilgi verdi.
IVR sistemlerine dikkat çeken Ayas, akıllı IVR çözümlerinin öne çıktığını ifade etti. “Müşterisini tanıyan; hatta bunun bir adım ötesinde müşterisinin yaptığı işlemleri hatırlayan IVR sistemleri öne çıkıyor. Bu anlamda dinamik IVR sistemleri üzerine çalışmalarımız sürüyor. Burada önemli olan IVR sisteminin CRM gibi diğer sistemlerle bütünleşmesi. 2010 yılında IVR uygulamalarını ve örnekleriyle daha fazla göreceğiz” diyen Ayas, bu yıl IVR verimliliğinin önemli bir konu olacağının altını çizdi.

2010’daSes sistemleri uygulamaya geçiyor

Şimdiye kadar ses teknolojileri üzerine çok konuşulduğunu; ancak kullanımının fazla yaygınlaşmadığını belirten Ayas, “Ses sistemlerinin  kullanımının yaygınlaşması teknolojinin olgunlaşmasıyla bağlantılı. Ses teknolojisinin örneklerini önümüzdeki dönemde daha fazla göreceğiz. Çünkü uygulama alanları artık kendini göstermeye başlıyor” dedi. Ayas, 2010’da ses sistemleriyle ilgili yeni çalışmalara imza atmaya hazırlandıklarının altını çizdi.
ETİKETLER : Hatice Ayas ITD Sayı:760

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics