spot 25 TEMMUZ 2010 / 18:00

2010 yılı TÜBİTAK Ödüllerini kazananlar açıklandı

TÜBİTAK Bilim, Özel, Hizmet ve Teşvik Ödülleri sonuçlandı.

2010 Yılı TÜBİTAK Bilim, Özel, Hizmet ve Teşvik Ödülleri ile TÜBİTAK-TWAS Teşvik Ödülüne ilişkin değerlendirme çalışmaları sonuçlandı. TÜBİTAK Bilim Kurulu tarafından 2010 yılında 1 Bilim Ödülü, 2 Özel Ödül ve 14 Teşvik Ödülü ile 1 TÜBİTAK-TWAS Teşvik Ödülü verilmesine karar verildi. 2010 yılında Hizmet Ödülü verilmedi.
Ülkemizde yaptığı çalışmalarla bilime uluslararası düzeyde önemli katkılarda bulunmuş, hayattaki bilim insanlarına verilmekte olan Bilim Ödülü için 2010 yılı ödül miktarı 25 bin TL, altın plaket ve ödül beratından oluşuyor. Bilim Ödülü sahiplerine ayrıca ödül miktarı kadar araştırma desteği de verilecek.
Bilim Ödülü eşdeğeri olarak oluşturulmuş bulunan Özel Ödül, yurtdışında yaptığı çalışmalarıyla bilime uluslararası düzeyde katkıda bulunmuş, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, hayattaki bilim insanlarına veriliyor. Özel Ödül için 2010 yılı ödül miktarı 25 bin TL, altın plaket ve ödül beratından oluşuyor.
Teşvik Ödülü, ülkemizde yaptığı çalışmalarla bilime gelecekte uluslararası düzeyde önemli katkılarda bulunabilecek niteliklere sahip olduğunu kanıtlamış, ödülün verildiği yılın ilk gününde 40 yaşını geçmemiş hayattaki bilim insanlarına veriliyor. Teşvik Ödülü için 2010 yılı ödül miktarı 10 bin TL, gümüş plaket ve ödül beratından oluşuyor.
Yıllar itibarıyla fizik, kimya, biyoloji ve matematik alanlarında dönüşümlü olarak verilmekte olan TÜBİTAK-TWAS Teşvik Ödülü, 2010 yılında matematik alanında
verildi. TÜBİTAK-TWAS Teşvik Ödülü için 2010 yılı ödül miktarı 2 bin dolar, gümüş plaket ve ödül beratından oluşuyor.

Ödüller

- Bilim Ödülü
Sağlık Bilimi - Prof. Dr. Seza Özen
- Özel Ödül
Mühendislik Bilimleri - Prof. Dr. Umran Savaş İnan
Sosyal Bilimler - Prof.Dr. M. Şükrü Hanioğlu
- Teşvik Ödülleri
Doç.Dr. İsmail Boztosun
Prof.Dr. Melih Ertan Çınar
Doç.Dr. Mehmet Doğan
Doç.Dr. Emrah Kalemci
Doç.Dr. Mahmut Özacar
Doç.Dr. Asiye Safa Özcan
Prof.Dr. Adil Baykasoğlu
Doç.Dr. Alper Tunga Erdoğan
Doç.Dr. Bahar Yetiş Kara
Doç.Dr. Mehmet Kitiş
Doç.Dr. Metin Muradoğlu
Doç.Dr. Reşat Özaras
Yrd. Doç.Dr. Selin Sayek Böke
Yrd. Doç.Dr. Caner Bakır
- TÜBİTAK TWAS Teşvik Ödülü
Doç. Dr. A. Muhammed Uludağ
ETİKETLER : Sayı:782

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics