spot 30 EYLÜL 2012 / 10:23

Agilent Technologies’ten dayanıklı ve taşınabilir analizör

Agilent Technologies, kimyasal analiz, yaşam bilimleri, teşhis, elektronik ve iletişim alanlarında teknoloji lideri olarak kendini konumlandırıyor.

Agilent Technologies Eltipi Cihazları Elektronik Ölçümler Grubu Genel Müdürü Dan Dunn’un ve Agilent Technologies’in Türkiye’deki tek ‘Yetkili Dağıtıcısı’ Spark Ölçüm Teknolojileri Pazar ve İş Geliştirme Direktörü Çağan Irmak’ın konuyla ilgili görüşlerini aldık. Agilent Technologies’in taşınabilir RF ve mikrodalga analizörlerinde müşterileri için kullanım kolaylığı sağlamak amacıyla en özel ve en yeni teknolojileri kullandığını açıklayan Agilent Technologies Eltipi Cihazları Elektronik Ölçümler Grubu Genel Müdürü Dan Dunn, “Bu teknolojilerin sağladığı faydaların en başında Fieldfox cihazımızın arazi koşullarına dayanıklılığı yani sağlamlığı gelmektedir. Fansız olması tamamen dış etkilere karşı korunaklı olmasını sağlamaktadır. Cihazımız, çalışır konuda -10’dan 55°C, çalışmaz konumdayken ise  -51’den +71°C’a kadar dayanabilecek şekilde tasarlanmıştır. Zorlu test ortamlarında da denenerek de tasarlanmış olması, en sert koşullarda bile Fieldfox’un hassas ve doğru ölçümler yapabilmesini sağlamaktadır. Fieldfox analizörleri standart olarak 3 yıl garantili olarak gelmektedir” dedi.

Dünya ile aynı anda güncelleme
Spark Ölçüm Teknolojileri tarafından çözümü sunulan ürünlerin satış sonrası bakım, onarım ve kalibrasyon destek hizmetinin Spark Kalibrasyon Hizmetleri tarafından yerine getirildiğini belirten Çağan Irmak, “Spark Kalibrasyon Laboratuvarı’mız,  Savunma Sanayi Müsteşarı Murad Bayar’ın katılımlarıyla 23 Kasım 2011’de açıldı. ISO 17025 standardlarına göre hizmet veren laboratuvarımız, Kalibrasyon Hizmetleri’nde “2012 Avrupa Frost ve Sullivan Müşteri Hizmetleri Liderlik Ödülü’nü” alan Agilent Technologies’in Türkiye, Ortadoğu, Doğu Avrupa ve Kuzey Afrika’daki tek Yetkili Servisi”dir. 50 GHz’e kadar Agilent Technologies markalı RF ve Mikrodalga cihazlar için kalibrasyon ve onarım hizmeti verebilen laboratuvarımız, dünyadaki tüm Agilent Servis Merkezleri ile aynı anda, yeni çıkan modellere uygun olarak güncellenmektedir” açıklamasını yaptı.

Saha ölçümleri laboratuvardaki ölçüm sonuçlarıyla aynı çıktı
Fieldfox’un önemli başka bir özelliğinin de taşınabilir olmasına vurgu yapan Dan Dunn, “Fieldfox sadece 14 Watt tüketerek en üst performansı sergileyecek bir teknolojiyle hazırlanmıştır. 3.5 saatlik uzun pil ömrü, 3 kg ağırlığıyla elde kolay tutulup taşınabilir bir cihazdır. İçeride ve dışarıda gece ve gündüz kullanılabildiğinden parlak, düşük yansımalı göstergesi ve görüşü optimize eden geniş bir ışıklandırma aralığı içeren 5 gösterge modu içerir. Fieldfox’un  konfigüre edilebilme esnekliğine sahip olması başka bir özelliğidir. Fieldfox ürünlerimizi ihtiyacınız olan minimum özelliklerle alıp ihtiyaçlarınızın değişmesi durumunda gerekli işlevleri cihaza ekleyebiliyorsunuz. Ayrıca Fieldfox doğru ölçümler gerçekleştirmektedir. İlk kez, saha ölçümleri laboratuvardaki masaüstü cihazlarla yapılan ölçüm sonuçlarıyla aynı çıkmıştır. Bunun nedeni ise masaüstü cihazlardaki teknolojinin taşınabilir Fieldfox analizörlerine bütünleştirilmiş olmasıdır” dedi.
ETİKETLER : Sayı:890

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics