spot 28 ŞUBAT 2010 / 18:00

Allied Telesis, özel sektörde de büyümek istiyor

Allied Telesis’in İş Ortakları Konferansı bu yıl İstanbul’da gerçekleşti.

Allied Telesis, 1987’de Japon mühendis Takayoshi Oshima tarafından kurulmuş. Şirket, o günden bu yana ağ teknolojileri dünyasının önde gelen şirketlerinden biri konumunda. Her yıl başka bir ülkede ve şehirde İş Ortakları Toplantısı’nı gerçekleştiren Allied Telesis, bu yılki toplantısını ise İstanbul’da Ceylan Intercontinental Otel’de gerçekleştirdi. Etkinlik sırasında Allied Telesis Başkanı Eu-Jin Lim ve Allied Telesis Yönetici Direktörü Antonella Santoro ile konuştuk, Türkiye pazarına bakışları ve şirketin önümüzdeki dönemdeki hedefleri hakkında bilgi aldık.
“Geçen yıl küreselde iyi bir yıl geçirdik”
Allied Telesis’in Japonya merkezli bir şirket olduğunu anlatan Eu-Jin Lim, Japonya, Amerika, Asya-Pasifik ve EMEA bölgelerinde operasyonlarının bulunduğunu söyledi. Lim, ayrıca dünya genelinde dokuz Ar-Ge merkezinin olduğuna değinirken, bu merkezlerin ABD, İtalya, Japonya, Singapur, Çin ve Filipinler’de olduğunun bilgisini verdi. Lim, “Ar-Ge tarafından geniş bir ağımız ve ekibimiz var. Şu an için yeni merkezler açma hedefimiz yok ama mevcut merkezleri ekip ve uzmanlık anlamında daha da geliştirmek istiyoruz. Geçtiğimiz yıl küresel çapta ağırlıkla yer aldığımız kamu sektörlerinde yatırımlar tüm dünyada düştü. Bu her şirket gibi bizi de etkilese de küreselde iyi bir yıl geçirdiğimizi düşünüyoruz. Geniş ürün yelpazemizle dikey sektörlere de ilgimizi artırıyoruz. Örneğin sağlık önümüzdeki dönem daha da çok odaklanacağımız alanlardan biri” dedi. İş ortaklarının Allied Telesis için önemine dikkat çeken Lim, iş ortaklarının ürünü müşterilere ulaştırmanın yanı sıra işe katma değeri de kattığını vurguladı. Lim, “Genişbanta ihtiyacı artıran teknolojilerin kullanımı arttıkça, özel ve kurumsalda ağ kullanımında bir yakınsama olduğunu görüyoruz. Allied Telesis, esnek çözümleriyle bu eğilimin avantajını kullanmak için pazarda iyi bir konuma sahip” dedi.
“Özel sektörde de büyümek istiyoruz”
Antonella Santoro ise, Türkiye’nin Allied Telesis için önemli ve ilginç bir ülke ve pazar olduğunu söylüyor. Etkinliğin bu yıl İstanbul’da gerçekleştirmelerinin sebebinin de bu olduğunu anlatan Santoro, Türkiye’nin şirket içinde en hızlı büyüyen ülkelerden biri olduğunu açıkladı. İş ortakları ağını geliştirmeyi planladıklarına değinen Santoro, sözlerini şöyle sürdürdü: “Allied Telesis özellikle kamu sektöründeki başarı öyküleriyle öne çıkmış bir şirkettir. Kamunun yanı sıra biz özel sektörde de büyümemizi hızlandırmak istiyoruz. Kamu içinde ise şimdiye kadar savunma sektörü ağırlıklıydık. Kamunun diğer alanlarında da varlığımızı artırmak istiyoruz, büyüme planlarımız var.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN