spot 09 NİSAN 2011 / 00:13

Ana dağıtıcıyı satış belirleyecek

Kaspersky’de ana dağıtıcı performansa göre belirlenecek.

Geçtiğimiz ay içinde Türkiye’deki operasyonunu Dubai’de bulunan Ortadoğu ofisine bağlayan Rus güvenlik yazılımı şirketi Kaspersky’nin Ortadoğu Yöneticisi Tarek Kuzbari mevcut değişimi ve beraberinde gelen yeni Türkiye stratejisini anlattı. Kuzbari, Türkiye’de bir satış müdürü ve Ortadoğu ofisinden destek alan bir teknik destek ekibi bulunacağını söyleyerek operasyonun yönetiminin ise doğrudan Moskova’da olacağını belirtti.
Kuzbari, Kaspersky’nin Türkiye’de kanalı geliştirerek ve iş ortaklarının da desteğiyle son kullanıcı ürünlerini pazarlamaya devam ederken hızlı bir büyüme olduğunu gördükleri kurumsal pazara ağırlık vereceğini belirtti ve bunun için iki kişinin kurumsal pazarlama ve iş ortaklıkları geliştirmek üzere görevli olacağını da sözlerine ekledi.
Geçtiğimiz haftalarda, bazı sorunlar nedeniyle eski dağıtıcısıyla yolları ayrılan Kaspersky’nin, yeni dağıtıcı arayışıyla ilgili olarak Kuzbari: “Yeni dağıtıcılık için birçok şirketle temaslarımız sürüyor” dedi ve dağıtıcılara doğru yol göstermeye devam edeceklerini, dolayısıyla satış başarısının otomatik olarak ana dağıtıcıyı belirleyeceğini belirtti.

Hedef: 2014 Olimpiyat Oyunları
Tarek Kuzbari, Kaspersky’nin küresel anlamdaki ana hedefleriyle ilgili açıklamalarda da bulundu.
Kuzbari: “2010 yılı rakamlarına göre yüzde 38 oranında büyüme kaydettik. CEO’muz   Eugene Kaspersky’nin bizim için koyduğu yeni hedef 2014 yılında Rusya’da gerçekleşecek Olimpiyat Oyunları’na kadar şirketi alanında bir numara yapmak. Bunun çok agresif ve zorlu bir hedef olduğunun farkındayız ama şirket olarak tüm enerjimizi bu yönde sarf ediyoruz” dedi.
Kaspersky’nin organizasyonunun ve stratejisinin de bu amaca yönelik olarak yeniden yapılandığını söyleyen Kuzbari, rakiplerden daha hızlı olabilmek adına iş ortaklarıyla daha sıkı ve doğrudan ilişkiler kurmayı planladıklarını söyledi. “Bugüne kadar bünyemizde bulunan; müşteri departmanı, kurumsal departman ve şirketlere çözümlerimizi ulaştıran teknik uyum departmanımızı, ‘ürün ve hizmet departmanı’ dediğimiz yeni bir birim altında birleştirdik” diyen Kuzbari, bu sayede dinamik bir yapıya bürünen şirketin taleplere daha hızlı yanıt verebildiğini ve müşteriye daha gelişmiş çözümler sunabildiğini de sözlerine ekledi.

Dünyada 4 bölgeli yapılanma
Coğrafi olarak bakıldığında ise Kaspersky’nin daha önce; ABD, Avrupa, Doğu
Avrupa ve Doğu Afrika, Asya-Pasifik ve Japonya olmak üzere beş ofisi bulunurken yeni yapılanmada dört bölge gösteriliyor. Bunların en önemlisi ‘olgun pazar’ adını verdikleri ABD, Avrupa ve Kanada’dan oluşuyor ve tek bir yönetimde toplanıyor. Japonya ve Asya-Pasifik ofisleri dışında bir de ‘gelişen pazar’ bulunuyor. Bu grupta ise Doğu Avrupa ve Doğu Afrika’ya ek olarak Latin Amerika bulunuyor.
ETİKETLER : Sayı:816

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics