spot 19 EYLÜL 2010 / 18:00

ArcGIS, iPhone ve iPad üzerinden CBS analizleri yapabilecek

CBS şirketi, yeni çözümleri ArcGIS’i duyurdu.

Coğrafi Bilgi Sistemleri (CBS) şirketi ESRI, mobil CBS platformunu genişleterek iPhone ve iPad üzerinden veri yakalama, raporlama ve CBS analizlerine olanak tanıyan ücretsiz ArcGIS çözümünü duyurdu.
ArcGIS sistemine bir mobil ağ geçidi olarak hizmet veren bu bağımsız iPhone ve iPad uygulaması CBS’yi ofisinizden çıkararak Mobil Web’e taşıyor. Apple App Store’dan ücretsiz indirilebilen bu uygulama ile ArcGIS çevrimiçi haritaları üzerinde gezinmenin yanı sıra harita üzerinde yeni veri yakalama ve sunucuya geri bilgi gönderme işlemlerini ve çeşitli geoprocessing analizleri gerçekleştirilebilecek.
ArcGIS for iPhone, yazılımcılar ve Esri kullanıcıları için mekansal iPhone ve iPad uygulamalarını, kuruma özel iş çözümlerini ve hem iç hem de dış kullanım
için kendi özel uygulamalarını geliştirmeleri için bir fırsat da oluşturuyor.
Kurumlar kendilerine özel logoları, yapıları ve görünümleri ile iPhone ve iPad uygulamalarını geniş bir kullanıcı tabanına yayabilecek. ArcGIS, kullanıcılar tarafından yayınlanan web servisleri ile çalışan iPhone ve iPad uygulamalarını da oluşturabilme imkanına sahip olacak.
ETİKETLER : Sayı:788

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics