spot 11 ARALIK 2009 / 16:57

Asus’un 2010 ajandasında kurumsal pazar var

Asus Türkiye 2010 yılı için rotasını belirledi.

2009 yılını daralma ile kapatan donanım pazarı yeni dönem için hedeflerini belirliyor. Asus Türkiye de 2010 yılı için rotasını belirlemiş durumda. 2010’un hem bayi, hem dağıtıcı hem de üretici şirketler için bir anlamda tedavi yılı olacağını belirten Asus Türkiye Pazarlama Müdürü Nuran Efendioğlu, öncelikli hedeflerinin dizüstü pazarında ilk üç marka arasında yer almak olduğunu belirtti. Bugüne kadar adetlerini son kullanıcı pazarında elde ettiklerini ve rakiplerinin kurumsal pazarda güçlü olduklarını dile getiren Efendioğlu, yeni dönemde Asus’un küresel stratejisi çerçevesinde kurumsal pazara eğileceklerini ifade etti. Asus’un belli bölgelerde etkin olacak bu stratejisinde Türkiye’nin de bu bölgelerden biri olacağını belirten Efendioğlu, “Bu konuda tecrübe kazanıp, ilerlememiz ve işgücü yapısını da bu yönde oluşturmak zaman alacak. Ancak 2010’un ikinci yarısından itibaren kurumsal pazarda da yer alabileceğimizi düşünüyoruz” diye konuştu. KDV indiriminin pazara hareketlilik getirdiğini dile getiren Efendioğlu, KDV indiriminin uzatılması ile dağıtıcıların bunu öngörerek sipariş geçtiğini ve piyasanın canlandığını dile getirdi. Efendioğlu, geçen yıla göre krizin etkilerinin biraz silindiğini ve yavaş yavaş yukarıya giden bir ivmede sektörün hareketlenmeye başladığını ifade etti. Efendioğlu, gelişmeler doğrultusunda 2010 yılı için pazar beklentilerinin ise pazarın yüzde 25 büyüyebileceği yönünde olduğunu dile getirdi. Geçen yıl netbookların lokomotif ürünlerden biri haline geldiğini belirten Efendioğlu, Asus içinde de netbookların oranının yüzde 10-12 civarında olduğunu belirtti. Yeni Kerim Raşit modellerinin farklı renk ve doku alternatifleri ile geleceğini belirten Efendioğlu, “Ürünlerde farklılaşma artık tasarım ve kişiselleştirme ile sağlanıyor. Eee serisi içinde EeeBox PC ve EeeTop PC modelleri öne çıkıyor. EeeTop, hepsi birarada bir PC. Görünüşte sadece bir LCD ekranından oluşuyor. Dokunmatik ekranlı. Üzerinde dokunmatik ekrana yüklü yazılımlar da mevcut. Kurumsal tarafta kullanım alanı bulabilecek bir ürün.
EeeBox ise ajandanızdan küçük sayısal ev kavramında bir PC. Bu segmentte ürünler gelmeye devam edecek. Burada hedeflenen kitle, teknolojiye çok fazla para vermek istemeyen ama kullanacağı kadarına para ödemek isteyenler” diye konuştu.
2010’da PDA’lere yoğunlaşacağız
Efendioğlu, Asus’un yılın ikinci yarısında ABD’nin navigasyon üretici şirketlerinden biri olan Garmin ile işbirliği yaptığını belirtti. PDA telefonların Garmin Asus olarak geleceğini belirten Efendioğlu, “Bütün Asya Pasifik ülkelerinde satılan tüm ürünler, Garmin Asus olacak. Sadece ABD pazarında Garmin kendi markası ile sunuluyor. Bu ürünler, tamamen Asus’un eski haline uygun, üzerinde GPS’i ve GPRS’i olan, haritalarıyla birlikte gelen ve özel uygulamaları olan kullanıcıya yönelik çözümler sunan fonksiyonel akıllı telefonlar. İlk ürünümüz M20 Aralık ayının son haftası gelmiş olacak. 2009’da cep telefonu tarafı biraz daha sakin geçti. 2010’da PDA tarafına biraz daha yoğunlaşacağız” dedi.
ETİKETLER : Sayı:749
YORUMLAR
buket 31 MART 2010 / 13:49 0 0
asuss K50INseries laptop ta aldıgım günden beri sorun yaşıyorum.bir ay bile olmadan servise gitmesine ragmen hiç bir şekilde ilgilenilmemiş ve geri yollanmıştır servisten bana verilen cevap ise şudur;laptop bunuzda bir program eksikti ve onu yükledik ücretli olmasına ragmen sizden ücret almıyoruz den miş ve benim dedigim hiç bir sorun ile ilgilenilmemiştir.asus bu kadar tanımış ödül almış bir firma olasına ragmen neden benim laptop bunla ilgilenilmedi degiştirilmedi bir ayı tam dolmamış bir ürünün degiştirilme kuralı war.kimse yerden ve gökten para bulmuyor.eger benimle ilgilenilmezse asus su gazeteye verecegim ve asus markasından memnun olmayan insanların da arkamda olcagına emin.inşallah en kısa zaman da bana döner ve ilgilenirsiniz..

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics