spot 13 MAYIS 2012 / 14:38

Avnet IBM İş Çözümleri Platformu 2012 gerçekleşti

Platformda Avnet’in IBM yazılım ürünleri ve iş çözümlerine dair detaylar paylaşıldı.

Dünyanın önde gelen katma değerli dağıtıcı şirketleri arasında yer alan Avnet, Türkiye’de IBM yazılım çözümlerinin dağıtımına yönelik detayları ve sunulan çözümleri Avnet-IBM İş Çözümleri Platformu 2012 etkinliğinde paylaştı. Etkinliğin açılışında konuşan Avnet Türkiye Genel Müdürü Hakkı Eren, Avnet’in IBM ile gerçekleştirdiği anlaşma çerçevesinde IBM’in yazılım çözümlerinin Türkiye’deki iş ortaklarına ulaştırılmasına yardımcı olacaklarını söyledi. Avnet’in ABD menşeli katma değerli dağıtım şirketi olduğunu, Fortune 500 listesinde 108. sırada yer aldığını ve New York borsasında 50 yıldır değişmeyen ender şirketlerden biri olduğunu söyleyen Eren, IBM’in dünyadaki en büyük iş ortağının Avnet olduğunu belirtti.
Eren, sözlerine şöyle devam etti: “Avrupa grubuna bağlı Avnet Türkiye ekibi olarak 3. yılımızda 70’e yakın çalışanımızla hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Dağıtıcılığını yaptığımız bütün ürünlerde deneyimli, sertifikalı ve uzman çalışanlarla satış öncesi, satış sırası ve satış sonrasında hizmet ve destek sağlıyoruz. Dünya genelinde Avnet’in IBM’in ticaretine olan katkısı 3 milyar doların üzerinde. Biz Avnet Türkiye olarak, Avnet ve IBM’in otuz yıla yaklaşan köklü işbirliğinden kaynaklanan tecrübeyi ülkemize taşıyacağız. IBM’in iş çözümlerini fiyat ve performans avantajıyla iş ortaklarımızla paylaşacağız.”

“İş ortaklarımıza değer veriyoruz”
Hakkı Eren’in ardından söz alan IBM Yazılım Grup Müdürü Gülsün Emüler, IBM’in yıllık yazılım gelirlerinin yaklaşık 23 milyar dolara ulaştığını kaydetti. IBM’in yazılım alanındaki çözüm stratejisini daha az kaynakla daha fazla iş başarmak olarak özetleyen Emüler, “IBM yazılım çözümleri iş odaklı her süreçte yer alıyoruz. Yazılımlarda öncelikli olarak platformdan bağımsız, standartlara uyumlu ara katman çözümleri üzerine yoğunlaşıyoruz. IBM’in ekosisteminde müşteriler kadar çözüm ortakları da çok önemli bir yer tutuyor. Avnet ile Türkiye’deki birlikteliğimizin yararlı olacağına inanıyorum” dedi.
ETİKETLER : Sayı:871

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics