spot 25 TEMMUZ 2010 / 18:00

Avnet Technology Solutions Türkiye’de yeni dönem

Avnet Türkiye’de amaç pazar konumunu daha da güçlendirmek.

Yeni bir yönetim ile yola devam edecek olan Avnet Türkiye’de hedef: Pazarda daha güçlü bir iz bırakmak.
Yönetim değişimi yaşayan Avnet Technology Solutions Türkiye, yeni hedefler ve stratejilerle yola devam edecek. Temmuz ayı itibariyle gerçekleşen yönetimdeki bayrak değişimi ardından Sanko Grup’ta enerji tarafına geçen Cem Aşık yerine şirketin genel müdürlüğüne daha önce Avnet Technology Solutions’da Avrupa’da Bölgesel Satış ve EMEA İş Geliştirme Direktörlükleri görevlerinde bulunan Dennis Evers getirildi. Mart ayından bu yana Türkiye ziyaretleri sıklaşan ve Avnet Türkiye’yi de yakından tanıyan Evers, Türkiye pazarına hakim bir Türk genel müdür atanana kadar geçici olarak bu görevi sürdürecek. Bu sürecin ne kadar devam edeceğinin şu anda belli olmadığını belirten Evers, isteklere cevap veren bir aday bulunduğunda gereken desteği vererek geri planda olacağını dile getirdi. Türkiye operasyonun başına geçmeden önce Avrupa’da farklı takımların başında görev aldığını belirten Evers’a göre, Avnet Türkiye, motivasyonu yüksek ve kaliteli insan kaynağı ve dinamik pazar yapısıyla büyük bir potansiyel taşıyor. Bir yılı aşan Sanko Grup-Avnet Technology Solutions ortaklığının Avnet’in uluslararası satış ağı altyapısı deneyimi, küresel güçlü işbirlikleri ile yerel pazarı tanıyan Sanko Grup yetkinliğini bir araya getirdiğini ve güçlü bir kombinasyon yarattığını vurgulayan Evers, geçen bu süreçte HP, IBM ile çalışmaya başladıklarını Mart ayında ise çözüm takımlarının EMC’nin depolama ürünlerinin de satışına başladıklarını belirtti. Satışta olan yeni iş ünitelerine de değinen Evers, bunun daha önceden tecrübeleri olan mobilite alanı olduğunu ve Motorola ile iş ortaklıkları bulunduğunu belirtti.

Büyüme, süreç ve insanı adresleyen Avnet stratejisi kuruluyor
Avnet Türkiye olarak geldikleri noktada komple bir Avnet yapısı stratejisi oluştuğunu belirten Evers’a göre bu, büyüme, süreç ve insanı içine alan bir strateji. Bu doğrultuda iş ortakları ve ürün sağlayıcılarını sürekli dinleme halinde olduklarını belirten Evers, hem iş ortakları hem de ürün sağlayıcılarla iletişimin önem kazandığını ifade etti. Artık bürokratik süreçlerin istenmediğini, dağıtıcı şirkette de hızlı karar mekanizmalarının istendiğini belirten Evers, son üç ayda iç iş süreçlerini ve bayi, ürün sağlayıcı tarafında diyaloğu hızlandıran çalışmaları devreye aldıklarını dile getirdi. Operasyonel anlamda bu konuda önemli adımlar attıklarını belirten Evers, finans konusunda da çalışmaları bulunduğunu ifade etti. Avnet Türkiye’de en önemli değişimin iş süreçleri ve iş yapış kültürü tarafında yaşandığını da belirten Evers, “Bu kültür, müşterilerimize, ürün sağlayıcılarımıza da geçiyor. Bayilerimizle yeni sistemlerimizle satışlarını nasıl arttırırız konulu görüşmelerimiz devam etmekte. OPG sistemimimiz de bu anlayışla oluşturduğumuz yeni sistemlerden biri” şeklinde konuştu.

Dennis_Evers
Amacımız Türkiye pazarında iz bırakmak, iş ortaklarımızla birlikte kazanmak

Avnet Technology Solutions Türkiye Yeni Genel Müdürü Dennis Evers’in ajandasında Türkiye pazarında daha güçlü bir iz bırakmak ve şirkete bu doğrultuda yer edindirmek var. Bunun için yapılacak çok şey olduğunu belirten Evers’a göre kendileri için bir başka önemli nokta da tüm paydaşlar ve kendileri için karlılık. Karlı çalışmanın yüksek kaliteli hizmet sunulması anlamına geldiğini belirten Evers, “Hizmet ve ürün sağlayıcılarımız için de bir numaralı dağıtıcı olma hedefindeyiz. Pazara iz bırakmamız bayilerimiz ve müşterilerimiz adına oldukça önemli. Temelde katma değer üreten bir şirketiz. Donanım bizim için önem taşımakta, ancak biz servis-hizmet konusunda da gelişim hedefliyoruz. Servislerimizi ve hizmetlerimizi iş ortağı dostu şeklinde nasıl geliştirebileceğimize bakıyoruz. Diğer taraftan küresel bir gelişme olarak Avnet Technology Solutions bilişim teknolojileri ve depolama ürünleri katma değerli dağıtıcısı olan Bell Microproducts’ı satın aldı. Bu gelişme Türkiye’ nin de dahil olduğu EMEA bölgesinde etki yaratacaktır. Yeni şirketin tedarikçi ilişki deneyiminden yararlanmak işimizi hızlandıracaktır” dedi.
ETİKETLER : Sayı:782

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics