spot 25 NİSAN 2010 / 18:00

Barselona’da gündem cihazlar arası kablosuz içerik aktarımıydı

Toshiba World etkinliği Barselona’da düzenlendi.Barselonada2

Barselonada3

Toshiba geçtiğimiz hafta İspanya’nın Barselona şehrinde Toshiba World etkinliğini düzenledi. Etkinliğin düzenlendiği otelin bir katında oluşturulan showroom’da yaklaşık 200 basın mensubu ürünleri yakından tanıma ve deneme şansı buldu. Toshiba’nın bölüm yöneticilerinden Alan Thompson, Thomas Teckentrup, Marco Perino ürünleri tanıtan ve sunum yapan isimler oldular.
“Tüketicilerin sayısal içerik aktarımını kolayca yapmak istiyor”
Toshiba’nın Multi Screen vizyonu Barselona’daki etkinlikle beraber artık bir gerçeklik halini aldı. Toshiba’nın bu vizyonu, çeşitli cihazlar arasında, özellikle de bilgisayar ve televizyon arasında çokluortam içerik aktarımını en kolay şekliyle yapmayı içeriyor. Bu vizyon çerçevesinde Toshiba ürünlerle, uygulama ve yazılımlarla bir ekosistem oluşturuyor. Toshiba Avrupa Başkanı Alan Thompson etkinlikte yaptığı konuşmada, tüketicilerin yorulmadan, kabloları nereye takacaklarını, cihazları nereye yerleştireceklerini düşünmeye uğraşmadan kolay şekilde cihazlar arasında kablosuz içerik aktarımını gerçekleştirmek istediklerini gördüklerini söyledi. Thompson, “Bu eğilim gittikçe artacak. Biz de bunu görerek stratejimizi çiziyoruz. Toshiba’nın dizüstü bilgisayarları geniş kapsamlı aktarım imkanlarıyla Multi Screen vizyonunun kalbindedir. Ayrıca Intel Wireless Display (WiDi) teknolojisi ve Toshiba Media Controller yazılımı da bu işin elidir, ayağıdır. En önemlisi de bu teknolojilerin kullanıcı dostu, kolay kullanılabilen teknolojiler olmasıdır” dedi.
WiDi teknolojisini barındıran Satellite A660
Toshiba Media Controller teknolojisiyle cihazlar arasındaki içerik aktarımı sadece sürükle ve bırak yöntemiyle yapılabiliyor. Toshiba Media Controller yazılımı, bağlı çokluortam aygıtları arasında dosya paylaşımını ve içerik dağıtımını kolaylaştırarak, kullanıcıların, bir medya kütüphanesindeki videoları, müzikleri ve resimleri, basit bir sürükle ve bırak arabirimi aracılığıyla, televizyonlarda, dizüstü bilgisayarlarda, akıllı telefonlarda ya da ortam oynatıcılarda kolayca izlemesine olanak tanıyor.
Etkinlikte tanıtılan yeni ürünlerden Satellite A660, Intel Wireless Display teknolojisini barındıran bir ürün. Model, EMEA bölgesinde yılın ikinci yarısında piyasada olacak. Toshiba’nın etkinlikte tanıttığı ürünlerden dikkat çeken bir diğer ürün de Windows 7’li ilk televizyon seti idi. JournE Touch çokluortam tablet ve sayısal kamera modelleri Camileo da ilgi çekti. Toshiba, Camileo camcorder grubuna SX500 ve SX900 modelleri olan SX serisini de kattı. Toshiba JournE Touch ise taşınabilir bir kablosuz ev çokluortam tableti. Biz de etkinlikte ürünü denerken gördük ki, kullanımı oldukça kolay olan bu cihaz herkes için kullanışlı. İletişimi artıracak olan bu çokluortam cihaz ile aynı zamanda sosyal ağlara da bağlanabiliyorsunuz.  USB girişi ve HDMI bağlantısı yapılabilme özelliği sayesinde notebook ve TV’lere bağlayarak içerik paylaşma imkanı da Journe Touch’da mümkün.
Diğer yandan, 2010 sonu ve 2011 Toshiba için hızlı geçecek gibi görünüyor. Cell TV, 3D Tv ve tablet ürünleri konusunda önemli gelişmeler ve yeni ürünler olacağı da etkinlikte dillendirildi.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics