spot 06 HAZİRAN 2011 / 20:32

Berlin’de iş süreçleri rüzgârı esti

ProcessWorld 2011’de, iş süreçleri yönetiminin geldiği nokta ve eğilimler ortaya kondu.

Berlin Maritim Otel’de 31 Mayıs-1 Haziran tarihleri arasında Software AG tarafından gerçekleştirilen ProcessWorld Europe 2011 etkinliğine Avrupa ve Ortadoğu bölgesinden 900’ün üzerinde profesyonel katıldı. Etkinliğin ABD ayağı ise 27-29 Haziran tarihleri arasında Orlando’da gerçekleştirilecek.
IDS Scheer’i bünyesine kattıktan sonra Avrupa’nın en önemli iş süreçleri yönetimi (BPM) etkinliğini de düzenlemeye devam eden Software AG, bu konudaki öncülüğünü de sürdürüyor. Accenture ve Deloitte gibi markaların sponsorluğunda gerçekleştirilen etkinlikte Türkiye’den HSBC Türkiye ve Aselsan da birer sunumla kurumlarındaki iş süreçleri yönetimi modellerini anlattı. Etkinlikte İş Süreç Mükemmelliği Kategorisi’nde finale kalma başarısı gösterdiği için Aselsan bir de ödül aldı.
Açılış konuşmasında renkli görüntüler
Etkinliğin moderasyonunu Mark Jeffries yaptı. Açılış konuşmasını yapan Software AG CEO’su Karl Heinz Streibich, kurumsal inovasyonun önemine değindi. Sayısal şirketlerin daha çevik ve daha yenilikçi olması gerektiğine değinen Streibich, aynı zamanda esnek olmayı başaran şirketlerinde gelecekte önemli roller üstleneceğini belirtti. Gelişen dünyada mobile bir yönelim olduğunu ve bu alanda da yeni satın almalara imza attıklarının altını çizen Streibich, 2010 itibariyle PWC rakamlarında Avrupa’nın en büyük dördüncü yazılım şirketi haline geldiklerini belirtti.
Streibich’ten sonra sahneye gelen Software AG CTO’su Wolfram Jost ise mobil taraftaki Terracotta ve Metismo satın almaları hakkında bilgiler verdi. Jost, 2007 yılında İngiltere’de kurulan ve çok hızlı büyüyen bir mobil uygulama şirketi Metismo’yu güçlü altyapısı, hızlı ve başarılı üretim süreçleri ve çok genç bir şirket olmasına rağmen hayata geçirdiği başarılı projeler nedeniyle tercih ettiklerini kaydetti. Terracotta ise 2003 yılında kurulmuş bir şirket. Wolfram Jost, bu satın almayı ise şirketin geniş abone veritabanına JP Morgan, AT&T, Cisco ve HP gibi büyük kurumlarla çalışmasına bağladı. Mobil dünyada yaşanan gelişmeleri yakından takip etmeye devam edeceklerini de ifade eden Wolfram Jost, bu yeni şirketlerle birlikte Software AG’nin iş modelinin geldiği noktayı da özetledi.

Türkiye’den projelere yoğun ilgi

HSBC Türkiye BT-Geliştirmede Birim Yöneticisi Tolga Eroğlu yaptığı sunumda banka bünyesindeki SOA (Software Oriented Architecture) ve SOA Yönetişimi projelerini ve deneyimlerini paylaştı. Eroğlu sunumunda, tüm şubelerin kullandığı finansal süreçlerin SOA üzerinden gerçekleştirildiğini de katılımcılara aktardı. Paralel oturumlarda Aselsan Yazılım Takım Lideri Davut Çulha da Satınalma Süreçlerinde BPM Uyumlaması konulu bir sunumu yaptı. Davut Çulha sunumunda proje sonunda Aselsan’da ne gibi olumlu değişiklikler olduğunu katılımcılarla paylaştı.
ETİKETLER : Sayı:824

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics