spot 25 EYLÜL 2011 / 15:29

Bilgi artık çok daha değerli

Scalaris, Türkiye ve gelişmekte olan pazarlarda Trios Bilişim’e güveniyor.

Bilgi ve belge işleme platformu Scalaris, Türkiye’de ve gelişmekte olan pazarlarda Trios Bilişim’e güveniyor.

BT ve servis hizmetlerine yönelik olarak 2004 yılında kurulan ve NCR’ın tüketim malzemelerinin dağıtıcılığını yapan Trios Bilişim, bilgi ve belge işleme odağındaki çalışmalarına 2010 yılında Scalaris ile kurduğu iş ortaklığıyla başladı. Bilginin yaratılmasından ortadan kalkmasına kadarki tüm süreçlerine dahil olan ve kurum için, bilginin var olduğu süre içerisindeki değerini artıran platform, tamamen web tabanlı yapısı ile tamamen bulut altyapısının unsurlarını kullanıyor.
İsviçre ve Almanya’da konumlanmış olan Scalaris, bunların dışındaki ülkelerde ‘Premium’ seviyesindeki iş ortakları tarafından temsil ediliyor. Trios Bilişim, Türkiye dışında, Doğu Avrupa’da ve Türk Cumhuriyetleri’nde Scalaris platformunun sağlayıcısı konumunda. Hedeflerinin her ülkede değil, potansiyel gördükleri bölgelerde yer almak olduğunu belirten Scalaris Küresel Satış ve Pazarlama Direktörü Philipp Sander, “Gelişen pazarlar bize çok daha çekici geliyor. Sovyet ülkeleri ve Türk Cumhuriyetleri’ne hakim olan Türkiye ise bu anlamda anahtar pazar konumunda” dedi.

Her ölçekteki kuruma uygun çözümler
Sander, belge yönetiminden farklı olarak, bilginin tüm süreçlerini başından sonuna yöneten Scalaris’in, getirdiği 4 farklı çözüm ile en küçük işletmelerden KOBİ’lere ve çok büyük yapıdaki şirketlere kadar genişleyen her müşteri profiline çözüm getirebildiğini söyledi. “Şirketlere zorunluluklar getirmeden, onlara iş süreçlerine diledikleri noktadan dahil edebilecekleri çözümler sunuyoruz. Platform aynı zamanda herhangi bir geliştirmeye gerek duymuyor ve modüler yapısıyla kurumlara büyük bir esneklik sağlıyor” dedi.
Türkiye ile Avrupa arasında, bilgi ve belge işleme pazarının yapısı bakımından çok büyük farklar olmadığını ancak Türkiye’de en büyük sorunun, fiyatlandırma ve ürün penetrasyonu olduğunu belirten Sander, sektörün bugün ürün odaklı olduğunu, ileride bunun işlem tabanlı hale gelmesini beklediklerini belirtti.
Trios Bilişim Genel Müdürü Kenan Özgüz ise işlerinin gün geçtikçe hacmi artan bilginin yaşam süresini kurumlar nezdinde değerli hale getirmek olduğunu hatırlattı ve sektörün bilgi ve belge işleme çözümlerinin varlığının ve gerekliliğinin farkında olduğunu ancak şirketlerin harekete geçmek konusunda ağır davrandığının altını çizdi.
“Scalaris bir yazılım değil, bulutu etkin kullanan bir platform, bu yüzden süreçleri tersine çevirerek esnek bir yapı sunuyor. Ayrıca kurumlar, kullanım, yönetim ve arşivlemeye etki eden platformu belge nerede üretiliyorsa orada devreye sokabiliyor. Yapısal olmayan her tür bilgi platforma taşınabiliyor” diyen Özgüz, sundukları geniş çözüm yelpazesi ve esnek yapısı sayesinde Scalaris’in ilk müşterilerinin hâlâ en büyük müşteriler olduğunu vurguladı.
ETİKETLER : Sayı:839

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics