spot 29 TEMMUZ 2012 / 12:22

Bilgi odaklı dönüşümle yeni bir başlangıç

Matris Bilişim Teknolojileri, yeniden yapılanma ardından anahtar teslim projeler ve PC sanallaştırması ile yoluna devam edecek.

Köklü bir yeniden yapılanmaya giren Matris Bilişim Teknolojileri, bilgi odaklı dönüşümüyle  kurumsal pazarda  iş sürekliliği, felaket yönetiminde anahtar teslim projeler ve PC sanallaştırma ile yoluna devam edecek.

2003 yılından bu yana proje bazlı çalışmaları ile pazarda faaliyet gösteren Matris Bilişim Teknolojileri, bakım ve  destek, sistem kurulum ve bütünleştirme ve danışmanlık ve projelendirmeden oluşan üç başlıkta hizmet veriyor. NetApp’ın yetkili servis merkezi, Microsoft ve HP’nin Gold iş ortağı, VMware’in kurumsal iş ortağı olarak aynı zamanda Fujitsu, Lenovo, IBM, Dell, gibi onun üzerinde iş ortağı ile hizmet veren şirketin gündeminde bilgi odaklı olarak gerçekleştirdikleri yeniden yapılanma var.
Yeniden yapılanma için yola kurumsal kimliklerinden başladıklarını ve yıllardır oluşturdukları bilgi birikimi ve alandaki yetkinliklerini birleştirerek devam ettiklerini belirten Matris  Bilişim Teknolojileri Satış Müdürü Ahmet Karasu, “Öncelikle müşteriyi bilgilendirip sonrasında müşterinin ve sektörün de bu konuda  eğitilmesini sağlama vizyonu ile hareket ettik ve ilk kez felaket  kurtarma ve iş sürekliliğine yönelik olarak pazarın ihtiyacı olan her türlü çözümü marka bağımsız olarak ayrıntılı biçimde ele alan Türkçe 200 sayfadan oluşan çok önemli bir kaynak içerik oluşturduk ve yenilenen sitemizde konuşlandırdık. Kurumsalda   KOBİ ve üzerindeki yapılarda müşterinin felaket kurtarma ve iş sürekliliğine yönelik olarak ihtiyacı olan her türlü çözüm hakkında Türkçe bilgi alabileceği bir kaynak oluşturmuş olduk” diye konuştu.
Bu yolla pazarı da eğiterek projelerin daha da verimli hale gelmesine katkı sağlayacaklarını belirten Karasu, dönüşüm kapsamında “İşiniz rahat olsun” sloganı ile bilgi odaklı bir yaklaşımla hareket ettiklerini vurguladı. Matris Bilişim Teknolojileri olarak tüm projelerde en iyi uygulamalarla hareket ettiklerini ve sorunu en aza indirgediklerini  belirten Karasu, “Başlangıçta iyi bir projelendirme daha sonra sorunsuz iş demek. Tasarlama aşamasında projelerde analizin doğru bir biçimde yapılması ve doğru çözümler sorunsuz projeleri beraberinde getiriyor” dedi.

Referanslarla ilerledik
Matris’in kurulduğundan bu yana referanslarla yol aldığını da vurgulayan Karasu, çok iyi bir teknik ekip ile çalıştıklarını ve her yıl kişi başına eğitim için 10 bin dolarlık yatırım yaptıklarını dile getirdi. Hizmet kalitesi, teknik servis tarafındaki yetkinlik ve yeterliliğinin Matris’i pazarda farkılılaştıran en önemli özellikler olduğunu da belirten Karasu, “Matris, NetApp’ın Avrupa’daki en iyi sanallaştırma projesi ödülünü aldı. İnşaat, gıda gibi pek çok farklı sektörde replikasyon da dahil olmak üzere anahtar teslim pek çok proje gerçekleştirdik” diye konuştu.

Amacımız çözüm satıcı olmak
Matris olarak amaçlarının bir markanın satıcısı olmaktan çok çözüm satıcısı olmak olduğunu vurgulayan Karasu,  önümüzdeki dönem hedeflerini de şöyle özetledi: “Sunucu sanallaştırması ile mevcut projelerimize devam edeceğiz ancak ilerleyen zamanda PC sanallaştırmayı odağımıza  alarak devam etmeyi düşünüyoruz. 2012’de yüzde 10’luk bir büyüme yakaladık.  Bu sene de yüzde 10’luk bir büyüme bekliyoruz. 13 milyon dolar olan ciromuzu da üç  yıl içinde 30 milyon dolara  çıkarma hedefimiz var. Matris, içine girdiği yeniden yapılanma ve yeni yüzü ile kurumsal pazarda PC sanallaştırma tarafında ve mevcut projeleri devam eden süreçte PC sanallaştırma ile yoluna devam edecek.”
ETİKETLER : Sayı:882

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics