spot 23 MAYIS 2010 / 18:00

Bilişimin Avrasya buluşması için geri sayım

CeBIT Bilişim Eurasia’da bu yıl pek çok yeni program olacak.

CeBIT Bilişim Eurasia ve CeBIT Broadcast, Cable & Satellite Eurasia etkinliklerinin duyurusu bir basın toplantısıyla yapıldı. 6-10 Ekim tarihlerinde paralel olarak gerçekleşecek fuarlar hakkında ayrıntılı bilgi; Hifaş Genel Müdürü Alexander Kühnel, Fuar Direktörü Murat Özer, Hannover Mese International İstanbul Genel Müdür Yardımcısı Ufuk Altıntop ve Türksat Genel Müdür Danışmanı Doç.Dr. Asım Balcı’nın katılımıyla gerçekleşen toplantıda aktarıldı.
Yaptığı açılış konuşmasında OECD rakamlarına göre Türkiye’nin 2010 yılında yüzde 3,7 ile Avrupa’da en hızlı büyüyen ülke olacağının öngörüldüğünü kaydeden Alexander Kühnel, yine içinde bulunduğumuz yılda Türkiye BT pazarının yüzde 13 büyümesinin beklendiğini ifade etti. Kühnel, CeBIT Bilişim Eurasia ile bu pazarda bölgesel bir iş platformu yarattıklarını vurguladı.
Yeni programlar
Türksat ana sponsorluğunda gerçekleşecek CeBIT Bilişim Eurasia, bu yıl 11. kez kapılarını ziyaretçilere açıyor. Geçtiğimiz yıl 22 ülkeden katılımcı ve 79 ülke ile Türkiye’nin farklı illerinden 146 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırlayan fuar, bu yıl yeni programlara ev sahipliği yapacak. Bu yıl ‘Uluslararası Alım Heyeti’ programıyla 20 bölge ülkesinden satın almacıları Türkiye’de ağırlayacak. Bu yılın hayata geçecek bir diğer yenilik ise ‘b2fair Matchmaking’ etkinliği olacak. Bu etkinlikle şirketlere yurtiçi ve yurtdışında hedefledikleri bölgelerin karar vericileriyle randevulaşarak yüz yüze görüşme olanağı sunulacak. ‘Anadolu VIP’ ve ‘Anadolu Alım Heyetleri’ programları ise Türkiye’nin 20 şehrinden farklı sektörlerin satın alma yetkililerini etkinlikte ağırlayacak. ‘Smart Appointment System’ ise ziyaretçilerin sağlanan akıllı bir sistem sayesinde katılımcılarla randevulaşarak biraraya gelmesini sağlayacak. Fuarda yer alacak bölümler; ‘İş Dünyası’, ‘Dijital Yaşam’,‘Kamu Sektörü’, ‘Medya ve Özel Sunumlar’ ile ‘Bilişim Market’ olarak sıralanıyor. Broadcast Cable & Satallite Eurasia kapsamında; ses, ışık, uydu iletişimi, yayıncılık, stüdyo ekipmanları, fiber optik, radyo iletişim, merkezi dağıtım, güvenlik ve navigasyon sistemlerinin yanı sıra IPTV, CCTV konuları ele alınacak.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics