spot 12 AĞUSTOS 2011 / 16:19

Bin 200 öneri dinlendi, 327 yeniliğe imza atıldı

Emre Sayın, müşterilere daha hesaplı iletişim sağladıklarını belirtti.

Turkcell, müşteri memnuniyetini yüksek seviyede tutabilmek için izlediği strateji ve farklılaşma noktalarının paylaşıldığı bir basın toplantısı düzenledi. Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Emre Sayın’ın katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda geçen sene içinde yapılan fiyat indirimleri, Turkcell abonelerine sunulan avantajlar, marka işbirlikleri ve müşterilere sürprizler yaşatmak üzere yapılan çalışmalar değerlendirildi.

Yeni hizmetler oluşturuldu
Toplantıda konuşan Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Emre Sayın, pazardaki paylarının yüzde 54 oranında olduğunu, 34.1 milyon kişinin Turkcell’i tercih ettiğini anımsatırken, geçen iki sene içerisinde müşterilere daha hesaplı iletişim imkanı sağladıklarını düşündüğünü söyledi. Sayın,  “75 farklı marka ile anlaşarak, kişi başı 120 TL’ye varan miktarda iletişim dışı faydalar sunduk. Çiftçimize, ev hanımımıza, gencimize ve diğer segmentlere özel kulüp ve paketlerle müşterilerin duyduğu bağlılığı pekiştirmeyi hedefledik. 268 kişilik ekiple, müşterilerimizden topladığımız 1200 önerinin sonucu olarak; tarife kurgularımızdan web sitemize dek uzanan bir yelpazede 327 yeniliğe imza attık. Fatura kontrolünü kolaylaştıran uygulamalardan, sorulara  daha az tıkla cevap bulduğunuz yeni internet sitemize; ilk ve tek Turkcell’de olan sesli komut-yanıt sisteminden yanlışlıkla internete giren müşterilerimiz için 0-40 KB arası ücretsiz veri kullanımına kadar birçok  servis ve paket oluşturduk” şeklinde konuştu.
Toplantıda reklam kampanyalarına olan ilgiyle ilgili bir soruya da cevap veren Sayın, Türkiye’de tüketicinin mizah oranı yüksek reklamları daha çok sevip sosyal medyada daha çok paylaştığına değinirken, Sertab Erener’li “4 x Çeker” reklamlarının bu reklamlara göre daha az ilgi görmesine rağmen doğrudan bilgilendirmeye yönelik olduğunu, bu yüzden de başka bir kulvarda değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti.

emre_sayin75 marka ile işbirliği

Sayın’ın verdiği bilgiye göre Turkcell, geçtiğimiz 2 yıl içinde 75 marka ile işbirliğine giderek 94 kampanyaya imza attı. 3 milyon Turkcell’linin faydalandığı kampanyalarda her bir müşteri ortalama 120 TL’ye kadar tasarruf etti. Son iki yılda Turkcell Uygulama Dükkanı’ndan indirilen uygulama sayısı 41 milyonu geçti. 2 yılda gncPlay’de  35 milyon ücretsiz şarkı dinlendi. 2 yılda toplam 33 milyon görüntülü görüşmede 113 milyon dakika görüşüldü. Yine 2 yılda 112 milyon dakika Turkcell Mobil TV izlendi. Goller Cepte uygulaması ile toplam 70 milyon gol videosu izlendi. 2010-2011’de en çok izlenen gol Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde Kazım Kazım’ın attığı gol oldu.
ETİKETLER : Sayı:834

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics