spot 08 AĞUSTOS 2010 / 18:00

Birleşik İletişim kamuda tasarrufu hedefliyor

Microsoft ve Jabra, tümleşik iletişim çalışmalarını kamuya anlattı.

İş ortamındaki hızlı dönüşüm insanların daha fazla iletişim türünü yönetmesi ihtiyacını ortaya koyuyor. Birleşik İletişim bu ihtiyaca yanıt veriyor.
Teknolojik gelişmelerin günümüz iş dünyasında e-posta, cep telefonu, sosyal ağlar, hızlı mesajlaşma ve video konferans gibi çok sayıda yeni iletişim kanalından yararlanma ihtiyacını beraberinde getiriyor. 2007 yılında hayata geçirdiği Birleşik İletişim Çözümü ile kullanıcılarına tasarruf ve verimliliği sağlamayı hedefleyen Microsoft ve ofis ve çağrı merkezi kulaklıkları ile Birleşik İletişim’e uyum sağlayabilen ürünler sunan Jabra Ankara’da kamuya bu alandaki çalışmalarını anlattı.

Nokta bağımsız olma ve tasarruf öncelikli hedefimiz
Microsoft Türkiye Satış Çözümleri Uzmanı Tuğbay Aşkın, Microsoft’un Birleşik İletişim yapısı ile hedefinin tek bir platformdan iletişim cihazlarına ve kanallarına nokta bağımsız olarak erişebilmesi olduğunu söyledi. Aşkın, “Bunu yaparken de hem erişilebilir hem de erişebilir olması gerekiyor. Aynı zamanda son kullanıcının maliyetlerini düşürmeyi de hedefliyoruz. Baktığımızda büyük organizasyonlarda en büyük harcamalar seyahat ve iletişimde gerçekleşiyor” dedi. Forrester’ın yaptığı bir araştırmaya göre Birleşik İletişim’e yapılan yatırımların geri dönüşünün iki ay içinde alınmaya başladığını, 3 yıl içinde kurumlara yatırımlarının yüzde 500 geri dönüşü olduğunu kaydeden Aşkın, Microsoft’un da kendi bünyesinde Birleşik İletişim’e geçerek 1 yıl içinde yatırımını yüzde 240 oranında geri kazandığını anlattı.
Kamuda Birleşik İletişim’in çok ilgi gördüğünü söyleyen Aşkın, Birleşik İletişim ile 81 ilde yayılmış olan ve dağınık yapıda çalışan kamu kurumları için iletişimi kolaylaştırırken iletişim maliyetlerini düşürecektir. Bu çözümün uyumu da çok kısa sürede sağlanabileceğini ve birlikte çalışabilirlik için önemli bir katkı sağlayabileceğini belirtti.
Birleşik İletişim çözümünde 128 bit şifreleme ile iletişimin sağlandığına dikkat çeken Aşkın, NATO tarafından da çözümün incelendiğini aktardı. Aşkın sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bu çözüm IP üzerinden geçen her türlü ses, yazı ve video iletişiminde 128 bitlik şifreleme metodolojisi kullanılıyor. Bu güvenlik seviyesi, iletişimi hem güvenli
hem de kayıtlı hale getiriyor.”

Microsoft“Birleşik İletişim pazarının büyüyeceğini görüyoruz”
Jabra Ortadoğu ve Afrika Bölge Müdürü Hanny Hana, kullanıcıların ergonomi, eller serbest çalışma, mobilite, yazılım tabanlı telefon görüşmesi yapma gibi ihtiyaçları nedeniyle Birleşik İletişim’in kurumlar için her geçen gün daha da vazgeçilmez bir araç haline geldiğini kaydetti.
Hana, 2006 yılından itibaren Microsoft ile işbirliklerinin devam ettiğini ve 14 farklı Microsoft sertifikalı kulaklık modelini kurumların hizmetine sunduklarını kaydetti. Hanna, bugün Microsoft’un kendi operasyonu içindeki Office Communicator uygulamalarında da 100 binin üzerinde Jabra kulaklık kullanıldığını hatırlatarak Birleşik İletişim pazarının genişlemesi için Microsoft ile yazılım tarafında da işbirliği içinde olduklarını söyledi. Birleşik İletişim için özel olarak hazırlanan “Speaker 410 OC” ürünlerinin henüz Avrupa’da da duyurulmadığını ve Türkiye’de de Eylül ayında sunulacağını açıklayan Hana, ürünün tek bir tuşla Office Communicator uygulamalarına ulaşabildiğini ve tek tuşla, tek cihaz üzerinden iletişim seçeneklerinin belirlenip ilgili kişilerle konferans ve tekli görüşmelerin yapılabileceğini aktardı.
ETİKETLER : Sayı:783

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics