spot 03 ARALIK 2012 / 12:02

Bitdefender Türkiye pazarına ilgisini artırıyor

1996 yılından beri antivirüs yazılımlarla hizmet veren Romanya menşeili Bitdefender, 2001 yılından beri sadece anti-virüs yazılımları ile değil, tune up ile bilgisayar ya da mobil cihazınızın güç performansını ayarlayan ya da safebox sayesinde tüm verilerinizi güvenli bir şekilde saklamanızı ve istediğinizden yerden ulaşmanızı sağlayan çözümler sunuyor.
Bitdefender’ın Türkiye dağıtıcılığı için DataStar ile anlaşan ve toplantı için Türkiye’ye gelen Orta ve Doğu Avrupa, Türkiye ve İsrail Bölgesi İş Geliştirme Müdürü Alexandru Luca ve KOBİ ve Bireysel Müşteri Pazarlama Müdürü Carmen Capitanescu ile Bitdefender’ın geniş ürün yelpazesini ve özelliklerini konuştuk.
Luca, Bitdefender’ın 2012 yılının  başından beri internet güvenliğinde birinci sırada yer aldığına dikkat çekti ve 9 ofisi bulunan, 24 dilde kullanılan ürünün Türkiye pazarına girişi ile ilgili şunları söyledi: “Önemli potansiyele sahip olan Türkiye pazarına girmekte aslında geç kaldık. DataStar ile Monaco’da Şubat ayında bir etkinlikte tanıştık. DataStar ile birlikte Türkiye pazarına girerek birlikte iyi işler yapacağımıza inanıyorum. DataStar bizim Türkiye ofisimiz gibi olacak; dağıtıcılarımıza sadece maddi anlamda değil teknik anlamda destekliyor ve yanlarında duruyoruz. Belirli aralıklarla onları ziyaret edeceğiz.”

Sosyal ağlarda bilgi hırsızlığı
Sosyal ağların kullanımının yaygınlaşması ile birlikte hackerların artık sosyal ağ hesaplarından kişisel bilgi ve fotoğraf çaldığını söyleyen Carmen, “Hackerlar bu bilgi ve fotoğrafları farklı sitelere satıyorlar ya da bankaların resmi web sitesine oldukça fazla benzeyen siteler yaparak kişisel banka bilgilerine ulaşabiliyorlar. Bitdefender bütün bu virüs saldırılarına karşı antivirüs plus, internet güvenliği, total güvenlik olarak 3 yazılım sunuyor” dedi.
Luca’nın belirttiğine göre, cep telefonu için olan Bitdefender yazılımları henüz sadece Android işletim sistemine sahip telefonlarla uyumlu. Bitdefender antivirüs yazılımlardan birine sahip değilseniz de Bitdefender’ın ücretsiz araçlarını kullanabiliyorsunuz. USB immunizer aracı ile bilgisayarınıza taktığınız tüm harici bellekleri tarayabiliyorsunuz. The Bitdefender DNS Changer Fixer aracı ise DNS ayarını değiştirmeye çalışan eylemleri engelliyor. Bir başka araç Quick Scan ile 60 saniyede bilgisayarınızı tarayabiliyorsunuz.
Luca, “Ebeveyn kontrolünü, bilgisayarlarınızda ve mobil cihazlarınızda da kullanabiliyorsunuz. Bütün bu panellere Bitdefender sitesinden kullanıcı adı ve şifrenizle ya da facebook, google, Windows live hesabınızla giriş yapabiliyorsunuz. 6 farklı araçtan hesabınıza girebiliyorsunuz” dedi.

Çalınan bilgisayarınızı takip edip, veri ulaşımını engelleyebiliyorsunuz
Luca’nın belirtiğine göre bir başka önemli özellik ise Anti-theft. Bilgisayarınız ya da mobil cihazınız çalınırsa ya da kaybederseniz tüm verilerinize ulaşımı Bitdefender hesabınıza girip ulaşımı engelleyebiliyorsunuz ve uyarı gönderebiliyorsunuz. IP adresi sayesinde cihazınızın nerede olduğunu görebiliyorsunuz. Safebox ile ise yine hesabınıza giriş yaparak verilerinizi, fotoğraflarınızın geçmişini görüp, başkalarıyla paylaşabiliyorsunuz.
Carmen Capitanescu, Windows 8’e özel 4 temel değişiklik bulunduğunu belirtti: “Early Start Up Scanner ile bilgisayarınız açtığınız andan itibaren virüs taramasına başlıyor, ProactiveApp Scanner ile de uygulamaları tarıyor. Scan Boost Teknolojisi ile hızlı şekilde tarama yapmanızı sağlıyor. Güvenlik bilgisi ise ELAM teknolojisi ile bilgisayarınızı koruyor. SafePay ödeme yaptığınız siteyi, lisansını, sunucuyu kontrol ediyor. Böylelikle ödeme sistemlerinde güvenlik sıkıntısı yaşamıyorsunuz.”
Luca’ya 2013 için hedeflerini sorduğumuzda ise “ABD’de, Dubai’de, İspanya, Almanya, Romanya’da olmak üzere 9 yerde ofisimiz bulunuyor. Bitdefender, 2012’nin başından beri en çok tercih edilen internet güvenlik yazılımı. Biz uzun süre birinci sırada kalmak için çalışıyoruz” cevabını verdi.
ETİKETLER : Sayı:898

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics