spot 30 NİSAN 2011 / 02:52

Bölgenin başarı hikayesi Türkiye

CeBIT Bilişim Eurasia, “son yılların en iyisi” olma hedefiyle Ekim’de kapılarını açacak.

Ekim ayında kapılarını açacak CeBIT Bilişim Eurasia, son yılların ‘en iyisi’ olacak, bölge ülkeleri için de bir buluşma noktası oluşturacak.

Almanya’nın Hannover şehrinde gerçekleştirilen CeBIT Fuarı, Ekim ayında İstanbul’da kapılarını açacak CeBIT Bilişim Eurasia için önemli bir potansiyelin kendini göstermesini sağladı. Hannover-Messe International İstanbul Genel Müdürü Alexander Kühnel, Hannover’deki etkinliğin son 5-6 yıl içindeki en başarılı etkinlik olduğunu belirterek, “Katılımcı şirket ve ziyaretçi sayısı çok yüksekti. Bunun bir sebebi küresel ekonomik krizin dinmesi, bir sebebi de BT sektöründe yaşanan değişim. Fuara katılan şirketler çözümlerini artık çok başarılı yöntemlerle tanıtıyor, bunlar da ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Yıllar sonra ilk kez bu kadar çok katılımcı ve ziyaretçi oldu” dedi.
Kühnel’e göre partner ülke yapısının sürekliliğini sağlayabilmek önemli. Mayıs ayının ilk haftasında CeBIT katılımcılarıyla biraraya geleceklerini, onların yorumlarıyla bir yol haritası çizeceklerini ifade eden Kühnel, Hannover’deki olumlu sonuçların, İstanbul’da düzenlenecek CeBIT Bilişim Eurasia üzerinde etkisini şimdiden gösterdiğini belirterek,
“Hannover’deki fuarla
ilgili çalışırken, bir
taraftan da İstanbul’daki fuar üstünde çalıştık.
Çünkü aynı potansiyel müşterilerden bahsediyoruz. Bu stratejimiz çok iyi işledi. İstanbul etkinliği için satışlar çok iyi başladı ve bu güçlü büyüme devam edecek. Şimdiden geçen yılın rakamlarının ötesindeyiz. Bu, iki etkinliğin başarılı senkronizasyonunun bir sonucu. Partner ülke olarak Türkiye, diğer ülkeler için bir rol model oldu” dedi.

“Son yılların en iyisi olacak”
Geçen yıl olduğu gibi, bu yıl da ‘Akıllı Yaşam’ kavramı fuarda öne çıkacak. 6-9 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek CeBIT Bilişim Eurasia’da bu yıl ‘CeBIT Synergy Summit’ başlığında bir dizi etkinlik de hayata geçirilecek. “Bu yılki fuar, uzun yıllardan sonra en iyi CeBIT Bilişim Eurasia olacak” diyen Kühnel’e ek olarak, HİFAŞ Uluslararası Fuarcılık ve CeBIT Bilişim Eurasia Fuar Direktörü Murat Özer de şu bilgileri paylaştı:
“CeBIT Synergy Summit’te telekom ve e-devlet, e-sağlık, e-finans, internet güvenliği, akıllı şehirler gibi başlıklar temel gündem maddeleri olacak. Şirket sunumları da söz konusu toplantılarda olacak. Böylece fuar etkinliklerini daha da zenginleştirmiş olacağız.”
Kühnel’e göre, Türkiye’deki fuara yönelik uluslararası ilgi, özellikle komşu ülkeler nezdinde sürecek. Çünkü Almanya’daki etkinliğe gitmek isteyen Türkiye’ye komşu ülkelerden şirketler ve ziyaretçiler vize engeli ile karşılaşabiliyor. Ama bu ülkelerin birçoğu ile Türkiye arasında artık vize zorunluluğunun olmaması, söz konusu ülkelerden katılımcıları Türkiye’deki fuara çekiyor.
ETİKETLER : Sayı:819

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics