spot 19 ARALIK 2010 / 18:00

Bu otel çağrı merkezleri için

Procat İstanbul’da Call Center Hotel’i açtı.

Call Center Hotel, Türkiye’ye yatırım için gelen uluslararası çağrı merkezi devlerinin de ilk adresi oluyor. Çağrı merkezi hizmeti veren şirketler, yoğun dönemlerinde, yeni yatırım yapmak yerine, Procat’in çağrı merkezi otelinde müşterilerine çağrı merkezi hizmeti verebilecek. Bu yeni uygulama, özellikle finans, telekom ve müşteri ile ilişkide olmak isteyen büyük şirketler tarafından ilgi görüyor.
Bir otel mantığı ile servis veren CCH’de şirketler, en son teknolojilerle donatılmış bir çağrı merkezinin ihtiyaç duyabileceği tüm olanaklardan anında faydalanabiliyor. Kurumların mevcut personeli ile hemen destek alabileceği Kavacık’ta Boğaziçi manzaralı çağrı merkezi binasının, 1400’ün üzerinde koltuk kapasitesi bulunuyor.

Deprem ve sel gibi felaket senaryoları için alternatif çözüm
Call Center Hotel’den kısa veya uzun vadede faydalanmak isteyen kurumlar, ellerindeki projeleri, hatta acil durum koordinasyonu gibi ihtiyaçlarını en uygun koşullarda yönetebilme olanağına kavuşabiliyorlar. Bu sayede operasyonel verimliliklerini artırabilen ve ana işlerine odaklanabilen şirketler, elde ettikleri hız ve esneklik gibi yetkinliklerle rekabet avantajı elde ediyorlar.
CCH’de hizmet seçeneklerinin sabit paketlerle sınırlamadığını belirten Procat Yönetici Ortağı Birkan Babakol, “CCH, ihtiyaçlara özel, alternatif çözümler de sunabiliyor. 15 yılı aşkın çağrı merkezi sektör deneyimi, geniş teknik ve operasyonel kadro desteği ile hizmet veren CCH’nin müşterileri arasında, kapasite artırımına gitmek isteyen çağrı merkezleri, dönemsel projeleri yatırım maliyeti olmadan gerçekleştirmek isteyen kurumlar ve Türkiye pazarına girmek isteyen küresel çağrı merkezi şirketleri yer alıyor” dedi.

Yatırımın geri dönüşü çok önemli
“Türkiye gibi kaynak kısıtlı ekonomilerde yatırımın geri dönüşünü öngörebilmedeki zorluklar büyümenin ve verimliliğin önündeki en temel engel olarak karşımıza çıkıyor” diye konuşan Birkan Babakol sözlerini şöyle sürdürüyor:
“Özellikle Türkiye’de dışkaynağa aktarılmak istenilen projelerin genelde uzun vadeli olmaması, bu projelerde görev almak isteyen kurumların büyüme için gerekli yatırımları yaparken temkinli davranmalarına yol açıyor. Bizler çalışmalarımızda iş ortaklarımızın bu kısa vadeli projeleri gerçekleştirmek için gerekli olan esnekliği kazanabilmek adına farklı çözüm arayışlarında olduklarını gözlemledik. Ayrıca birçok çağrı merkezinin deprem, sel, terör gibi olaylarda faydalanabileceği tam teşekküllü felaket yönetim merkezlerine ihtiyaç duyduğunu fark ettik. Bu düşüncelerden yola çıkarak Procat olarak Türkiye’nin ilk çağrı merkezi oteli olan Call Center Hotel’i hayata geçirdik. CCH’nin sektörün hızlı ve verimli büyümesi için önemli bir işlev üstleneceğini düşünüyoruz”
Çağrı merkezlerinin fonksiyonlarının sadece gelen çağrıları karşılamaktan ibaret olmadığına dikkat çeken Babakol “Telefon dışında, e-posta, faks,
SMS, chat servisleri gibi bileşenlerden oluşan bu yeni iletişim kanalları her geçen gün genişliyor.
Bu yapı da şirketlere yeni ihtiyaçlar doğuruyor. Şirketler çağrı merkezlerini öncelikle operasyon merkezi, sonra devir merkezi, sonra da kar merkezi haline getirmeye çalışıyor. En değerli
kaynak insan. İnsan kaynağının da verimli olabilmesi için belli süreçlerin takip edilerek gerekli teknolojilerle desteklenebilmesi lazım. Biz sektöre bir tampon alan yaratıyoruz. Şirketlere diyoruz ki, büyüdüğünüz zaman Call Center Hotel’i kullanın. Sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda bir dönem biz gerekli tüm süreçleri devralalım, takip edelim, yönetimini üstlenelim daha sonra isterseniz size devredelim. Bunları yaparken de bir sürü yeni hizmet ve ürünler ile sizleri destekleyelim. İşi kendi içinde yapanın da bunu dışkaynaklardan sağlayanın da esneklik ihtiyacı oluyor. Biz bu esnekliğe cevap verebilmek için Call Center Hotel çözümünü sunuyoruz.’’

Rakamlarla Türkiye çağrı merkezi sektörü

l Kadın çalışan oranı: %70
l Lise mezunu oranı: %50
l Önlisans ve lisans mezunu oranı: %46
l Yüksek lisans mezunu oranı :%4
l 19-24 yaş arası çalışan oranı: %55
l Sirkülasyon oranı: %17
ETİKETLER : Sayı:800
YORUMLAR
Dilek Karakartal 21 MART 2011 / 02:43 0 0
Sizin gibi köklü bir firmada çalışmak benim için bir onurdur.
5342972669

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics