spot 21 MART 2010 / 18:00

Bursa artıları ile tanışıyor

Artı ve Artı Teknoloji, Bursa’da faaliyetlerini sürdürmek üzere yeni ofisini açtı.

Artı ve Artı Teknoloji Hizmetleri Bursa’da da hizmet vermeye başladı. 13 Mart’ta Bursa ofisinin açılışını gerçekleştiren şirket, bir gün önce 12 Mart’ta yine Bursa’da bir etkinlik düzenledi. Microsoft, Avnet, HP ve BThaber sponsorluğunda gerçekleşen etkinlikte hem ofis açılışının duyurusu yapıldı hem de çözüm ortağı şirketlerin sunduğu çözümler katılımcılarla paylaşıldı. Etkinlikte Microsoft, Avnet, HP ve VMWare’den yetkililer sunumlar yaparken, özellikle sanallaştırma konusu üstünde duruldu.
1998’den bu yana bütünleştirme çözümleri, dışkaynak hizmetleri, bölgesel 7x24 teknik destek hizmetleri, proje kurulum ve yönetim hizmetleri gibi geniş bir yelpazeye yayılan çözümleriyle müşterilerine hizmet veren Artı ve Artı Bursa, HP çözüm ortaklığı, HP yetkili servisi, Microsoft ve Vmware çözüm ortaklığı gibi birçok konudaki yetkinliğiyle İstanbul’da verdiği tüm hizmetleri Bursa’daki şirketlere sunacak.
“Bölgede önemli referanslar kazanmak istiyoruz”
Bursa ofisiyle ilgili konuştuğumuz Artı ve Artı Bursa Bölge Müdürü Fatih Aksoy, Bursa’nın Türkiye’de sanayinin başkentlerinden biri olduğunu anımsattı. İstanbul’da genel merkezin bir kopyasını Bursa’da oluşturduklarını anlatan Aksoy, hedefleriyle ilgili şu bilgileri verdi: “Hazırlık aşamasında iki aylık periyodda ziyaretler gerçekleştirdik. Rakip analizleri yaptık. İş ortaklarımıza danıştık. Müşteri ihtiyaçlarını belirledik. Ve Bursa ofisimizi açtık. Bursa’da sanayi bazlı güçlü şirketleri referanslarımız arasına katmak istiyoruz. İstihdam yaratmak diğer bir önemli amacımız, bu en önemli hedeflerimizden biri. Servis ağını genişletmek istiyoruz. Tüm bu hedeflerin yanı sıra tabii ki ciromuzu da artırmak amaçlarımız arasında. Ciromuzun yüzde 20’sini Bursa Bölge Müdürlüğü’nden elde etmeyi diliyoruz. Bölgede teknolojik yeniliklerin anlatıldığı, müşterilerimize ve potansiyel müşterilerimize ulaşacağımız etkinlikleri sık sık düzenleyeceğiz. Yerel istihdamı yüzde 40 büyütmeyi hedefliyoruz.
Şu anda Bursa’da 20 kişi olarak çalışıyoruz.”
1998’de ilk kurulduğunda Artı ve Artı’nın 20 kişilik, 200 müşterisi olan, 371 bin ciroya sahip olduğuna değinen Aksoy, bugün
150 personele sahip olduklarını, 2009’da 16 milyon dolar ciro elde ettiklerini açıkladı.
Artı ve Artı’da 2010 sonu hedefi ise yüzde 30 büyüme.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics