spot 10 HAZİRAN 2012 / 14:35

Bütünün, birbirini tamamlayan parçaları

Dağıtıcısı olduğu üç markayı İstanbul’da biraraya getirerek bilgi paylaşımı fırsatı sağlayan DepoNet’in hedefi, benzer bir toplantıyı Ankara’da da hayata geçirmek.

DepoNet; iş ortaklarından Allied Telesis, Ruckus Wireless ve Brand-Rex’ten yetkili isimlerin katıldığı bir toplantıyla iş ortaklarını buluşturdu. 31 Mayıs’ta The Marmara Taksim Otel’de gerçekleşen toplantıda ilk konuşmayı Ruckus Wireless Satış Direktörü Michael Paparella yaptı. Bilişim pazarındaki köklü değişime işaret ederek Wi-Fi ihtiyacının gereklilik halini aldığını söyleyen Paparella, mobil yayılımın da bu süreci hızlandırdığını belirtti. Ardından söz alan Brand-Rex Ülke Müdürü Massimo Colona, kablolama alanında Avrupa’da ulaştıkları konumu anlatıp, Ar-Ge çalışmaları hakkında detayları paylaşırken, Allied Telesis Ülke Müdürü Murat Pamuk da yeni ve ürün ve çözümleri hakkında bilgiler verdi.

Gamze CanWi-Fi potansiyeli göz dolduruyor
DepoNet şirket müdürü Gamze Can, Allied Telesis’in Türkiye distribütörü olarak işe başladıklarını, 1998 yılından beri bu ürünleri bayi kanalına dağıttıklarını ve ürün ailelerini sürekli genişlettiklerini vurguladı. Hep birbirini tamamlayan ürünleri biraraya toplama önceliği ile hareket ettiklerini söyleyen Can, dağıtıcısı oldukları markaların bu yönüyle alanında önde gelen markalar olduğunu söyledi. Düzenledikleri etkinlikle bayilerinin, ürünler hakkında daha da detaylı bilgiye sahip olmasını hedeflediklerini, sadece bayi değil, müşteri toplantısı olarak da ele alınabilecek bir etkinliğe imza attıklarını vurgulayan Can, etkinlik boyunca yapılan demoların da önemine işaret etti. Can, etkinliğe katılan üç şirket ve Türkiye pazarına yönelik yorumlarını şöyle anlattı:
“Üç şirketin de uzmanlık alanı farklı ve hepsi de Türk pazarından son derece ümitli. Özellikle Ruckus Wireless, bizimle dağıtıcılığa başladıktan sonra Türkiye pazarının Wi-Fi konusunda büyük potansiyeli olduğunu gördü ve diğer ülkelere kıyasla, bu başlıkta Türkiye’ye ağırlık vermeye karar verdiler. Diğer markaların da ilgisi bu şekilde olunca, bu tarz buluşmaları daha sık yapmaya karar verdik.”

Bir sonraki durak Ankara
Bu kapsamda DepoNet’in hedefi; her çeyrek dönemde böyle bir etkinliği hayata geçirmek. 2012 yılındaki ikinci etkinliğin Ankara’da olması planlar arasında. Bunun sebebini, “Ankara’daki bir toplantı ile Anadolu’daki bayilerimizi biraraya getireceğiz, onların da bu yönde bir talebi var” sözleri ile özetleyen Can, iş ortakları ve bu başlıkta hedeflerini şöyle anlattı:
“Birbirini tamamlayan 12 uluslararası markanın dağıtıcılığını yapıyoruz. Bunlara yeni markalar ekleme konusunda bir görüşmemiz yok, ama çizgimize uyacak bir marka ile işbirliğine de kapımız hep açık. 2012 yılı önceliğimiz, Wi-Fi konusuna daha da odaklanmak. Çünkü Milli Eğitim Bakanlığı ve özel okulların tablet PC’lerle ilgili çalışmaları ile Wi-Fi önemli ihtiyaç olacak. Yılın başında anlaştığımız Brand-Rex de kablolama ürünleri, ihtiyaca ve kullanım alanına uygun çözümleri ile önemli. Bu markalara odaklanıp onların Türkiye’de daha fazla kullanıcıya ulaşmasını sağlamak hedefimiz. Türkiye çapında 600 civarında bayimiz var ve onlara proje desteği verebiliyoruz. Bu konuda personelimizi eğitmeye de hep devam ediyoruz. Amerikan şirketleri bölge ülkelerine satış yapmamıza sıcak bakmıyor, ama Avrupa şirketleri bu kadar tutucu değil. Bizim de Azerbaycan, Türkmenistan, Irak gibi noktalarda bağlantılarımız ve takip ettiğimiz projelerimiz var.”
ETİKETLER : Sayı:875

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics