spot 22 OCAK 2012 / 14:26

CA için Türkiye öncelikli pazar

CA Technologies, 2012 yılı için Türkiye pazarını öncelikli hedef pazarları arasına aldı.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de finans-bankacılık, sigorta, telekom ve üretim gibi önemli birçok sektörde faaliyet gösteren büyük kurumların karmaşık BT yapılarının yönetimi için en gelişmiş çözüm ve ürünleri sunan CA Technologies; 2012 yılında Türkiye pazarında çok daha etkin olabilmek için yeniden yapılanma sürecinden geçti.
CA Technologies Ülke Müdürü İlkem Özar, 2011 yılında yaşanan yeniden yapılanma sürecini özetleyerek geçtiğimiz yılın kısa bir değerlendirmesini yaptı ve sözlerine şöyle başladı:
“2011, CA Technologies Türkiye ekibi olarak müşteri yönetimini, satış ekibini ve süreçlerimizi tekrar yapılandırdığımız bir sene oldu. Doğrudan müşteri yönetimi modelini oturttuğumuz, iş ortaklarımızla beraber daha etkin bir anlayışla müşteri hizmetine başladığımız bir yıldı. Bu kapsamda kaynaklarımızı arttırdık; sadece iş ortağı yönetiminden, müşteriye doğrudan hizmet modeline geçiş yaptık. Bu modelde iş ortaklarımızı bırakmış değiliz; aksine artık onlarla beraber hareket etme kültürüne geçtik. Bu yaklaşım ve anlayışımıza müşterilerimizden çok olumlu geri dönüşler aldık. Geçen yıl bu yatırımların yansımasını satışlarımızda ve yaptığımız yeni projelerdeki artışlarda da rakamsal olarak hemen gördük. 2011 yaz sonundaysa küresel anlamda bir yatırım kararı daha alarak; bir iş ortaklığı anlaşması kapsamında, müşterilerimizin bizden çok istediği yerel servis ve destek ekibini de oluşturduk.”

Kurumlar artık CA Türkiye ekibini doğrudan karşılarında görecekler
İlkem Özar, oluşan yeni CA Türkiye ekibinde doğrudan müşteri yönetimi, kanal yönetimi, satış öncesi destek, pazarlama, satış sonrası danışmanlık ve teknik destek kadrolarının yer aldığını; satış ve pazarlama ekiplerinin de sektörü çok iyi tanıyan tecrübeli kişilerden oluştuğunu vurguladı. Kamu sektörünün kendileri için önemli bir hedef sektör olduğunu da sözlerine ekleyen Özar, bu kapsamda Ankara ile kamuyu iyi tanıyan bir satış direktörüyle çalışmaya başladıklarını; bu bölge için teknik bir ekibinin de oluşturulduğunu söyledi.
Satış sonrası ve proje yönetimi sürecindeyse, belli müşterilerdeki projelerde ağırlıklı olarak bizim doğrudan sattığımız, hizmetini de CA kaynakları ve gerektiğinde iş ortağı kaynağıyla ortak ancak her şekilde CA Türkiye güvencesinde hizmet verdiğimiz bir model uygulayacağız. Kanal yönetimindeki projelerde hedeflediğimiz; iş ortağımızın verdiği hizmetin içinde mutlaka CA kaynağı bulundurarak belli bir hizmet seviyesinin sağlandığından emin olduğumuz bir model uygulamaktır.”
CA’in Türkiye’de iş ortaklarıyla beraber proje yapmayı ve onları desteklemeyi sürdüreceğini söyleyen Özar; 2012 yılında tanıtımını yapacakları yeni ‘İş Ortaklığı Programı” ile ekosistemlerini büyüterek daha değerli kılmayı hedeflediklerini de sözlerine ekledi.
ETİKETLER : Sayı:855

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics