spot 02 MAYIS 2010 / 18:00

Cardist’te bu yıl en iyiler ödüllendirilecek

130 şirket ve marka 6 bin 500’ü aşkın ziyaretçi ile buluşacak.

Cardist Kart ve Akıllı Teknolojiler Fuarı ve Zirvesi’nin üçüncüsü bu yıl 12-14 Mayıs tarihleri arasında Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecek. Cardist ile ilgili NTSR Fuarcılık Pazarlama Direktörü Pınar Yılmaz ile Cardist hakkında konuştuk.
Bu yılki slogan olarak ‘Kart Kültürleri İstanbul’da Buluşuyor’u seçtiklerini söyleyen Yılmaz, bu sloganın Cardist Zirvesi’ne dünyanın dört bir yanından gelen konuşmacıları vurguladığını anlattı. İstanbul’un 2010 Kültür Başkenti olmasının, bu yılki temanın çıkış noktası olduğuna değinen Yılmaz, “Biz de 2010’da dünyanın farklı bölgelerinden sektör liderlerini başarı hikayelerini anlatmak üzere İstanbul’a davet ettik. Bankalararası Kart Merkezi’nin ana sponsor, Visa ve MasterCard’ın da ödeme sistemleri sponsorları oldukları Cardist’te, hem Türkiye’nin bu sektördeki büyük başarısını ve deneyimlerini diğer ülkeler ile paylaşmayı hem de Ortadoğu’dan Avrupa’ya, Avrupa’dan Amerika’ya dünyanın farklı bölgelerindeki gelişmeleri katılımcılarımızla paylaşmayı hedefliyoruz. Kart, akıllı teknolojiler ve ödeme sistemleri kullanıcılar ile buluşacak. Bankacılık ve finans, BT, telekom, perakende, ulaşım, sigorta, sağlık, eğitim, lojistik, eğlence ve turizm sektörleriyle kamu kurumları biraraya gelecek. Fuar sadece banka kartları değil e-devlet çözümlerinden müşteri sadakat uygulamalarına, mobil ödeme çözümlerinden, RFID teknolojilerine ve tanımlama teknolojilerine kadar geniş bir yelpazeyi içine alıyor” dedi.
Yurtdışından önemli konuşmacılar
Cardist’te 130 şirket ve markayı 6 bin 500’ü aşkın ziyaretçiyle buluşturmayı hedeflediklerini açıklayan Yılmaz, fuar ile eş zamanlı olarak 12-13 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Cardist Zirvesi bu sene Payments Cards&Mobile danışmanlığında hazırlandığını ifade etti. Yılmaz, “Yurtdışından deneyimli isimler, kart yönetimi, akıllı ve temassız kartlar, mobil ödeme, banka ve ön ödemeli kartlar, sahtecilik, inovasyon,  değişim yönetimi, Avrupa’daki ödeme regülasyonları ile ilgili gelişmeleri ve bu sektördeki uluslararası eğilimleri paylaşacaklar” şeklinde konuştu.

Cardistte2Smartwards ile başarılı fikir ve ürünler ödüllendirilecek

Cardist’te bu yılki farklılıklardan biri Smartwards ödülleri. Yılmaz, ödüller konusunda şu bilgileri verdi: “Jürisini üst düzey banka yöneticilerinin oluşturduğu Smartwards Ödülleri; kart kullanıcısının hayatını kolaylaştıran, sosyal sorumluluk bilinciyle yeni ürünler geliştiren, üye işyeri açısından kullanımı en kolay, en yenilikçi, devlet ödemelerinde en yaratıcı kartlı ödeme sistemini sunan, ödeme sistemleri açısından en uzun ömürlü, en esnek kartlar gibi kriterlerde uygun görülen şirketlere verilecek. Cardist katılımcı ve sponsorlarının başvuruda bulunabilecekleri ödüllerde; Kart Güzeli - En Akıllı Kart,  En Etkin Dışkaynak Kullanımı Projesi,  POS Güzeli - En Akıllı POS, Yılın En Etkin Projesi, Nostalji Ödülleri / İlk’ler(1980’ler/1990’lar, 2000’ler), Devlet Ödemelerinde En Yaratıcı Kartlı Ödeme Sistemi gibi kategorilerde ödüller verilecek.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics