spot 16 OCAK 2011 / 18:00

CEO’lar biraraya geldi

CEO’lar “Gelecek Gündemde” başlığı ile İstanbul Ritz Carlton Otel’de buluştu.

Vodafone Türkiye ve DS SolidWorks etkinlik sponsorluğunda gerçekleştirilen CEO Club toplantılarının 2011 yılındaki ilk oturumu “Gelecek Gündemde” başlığı ile İstanbul’da Ritz Carlton Otel’de
12 Ocak’ta gerçekleştirildi. DS SolidWorks CEMEA Bölgesi Ülke Yöneticisi Marco Gazzetto ve Vodafone CEO’su Serpil Timuray’ın konuşmalarıyla başlayan etkinlikte, Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin, Nuri Çolakoğlu ile bir söyleşi gerçekleştirdi. Toplantıda SolidWorks küresel ve SolidWorks Türkiye operasyonlarını değerlendiren Gazzetto, Türkiye’nin istikrarlı ekonomisinin reel sektöre yansıdığını, özellikle imalat sektörünün diğer ülkelerle kıyaslandığında büyük gelişme gösterdiğine dikkat çekti. Gazzetto, 2010 yılında tüm ülkeler arasında Türkiye’nin Solidworks satışlarında İtalya’yı geçerek 2005 yılındaki 26. sırasından 10. sıraya yükseldiğinin de altını çizdi.
Etkinliğin ikinci bölümünde Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin ve Nuri Çolakoğlu’nun gerçekleştirdiği söyleşi de, Türkiye’nin gelecek senaryoları için yapılması gerekenler ortaya kondu. Vodafone’un 2020 yılında dünyayı sorgulayan küresel “Future Ajanda” girişiminin Türkiye sürümü olan “Gelecek Gündem Programı” hakkında önemli noktalara dikkat çekildi. Çolakoğlu’nun konuşmasıyla başlayan söyleşide Özyeğin’in verdiği cevaplarda öne çıkan başlıklar şöyle sıralandı: “Türkiye büyüyen ülkelerle ilişki kurmalı. Çin ile ortaklaşa yapılabilecek ihracata döndürülebilecek projeler geliştirilmeli, Türkiye yeni ihracat ürünleri bulmalı, ihracat kalemleri farklılaşmalı, enerji açığını mutlaka kapanmalı yeni yatırımlar çekilerek var olan yenilenebilir enerji potansiyeli kullanılmalı.”
ETİKETLER : Sayı:804

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics