spot 04 KASIM 2012 / 16:17

Çevrimiçi alışverişte ucuzunu arayanların adresi cimri.com

cimri.com, çevrimiçi alışveriş yapan hemen herkesin aşina olduğu fiyat aradığı bir site olarak bünyesindeki mağaza sayısını artırıyor.

cimri.com’un geçen sene iLab Holding’e geçmesi ile birlikte sitenin genel müdürlüğünü  üstlenen Sibel Özcan İmeryüz ile cimri.com’un yeni projelerini ve hedeflerini konuştuk. İmeryüz’ün de belirttiği gibi, çevrimiçi alışverişte fiyat arama fikri Türkiye’de doğmuş bir iş fikri değil ve her küresel fikir gibi yerelleşen bu uygulamayı cimri.com çevrimiçi alışverişçilere sunuyor.

Hedefimiz Türkiye’de çevrimiçi alışverişin giriş kapısı olmak
Dünyadaki fiyat karşılaştırma sitelerinden farklı olarak cimri.com’da kredi kartlarına göre taksitli fiyatları da gösterdiklerini söyleyen İmeryüz, 2011’den bu yana hem sitede hem de ekiplerinde yaşadıkları değişimi şöyle anlattı: “Hedefimiz Türkiye’de çevrimiçi alışverişin giriş kapısı olmak; bu doğrultuda ekibimizi yeniledik. Teknik altyapı da çok kritik değişiklikler gerçekleştirdik. Bu değişiklikler son kullanıcıya şöyle yansıdı: Kategorileri zenginleştirdik, sitede şu anda 15 tane kategori bulunuyor. Ürün kategorilerini daha da zenginleştirmeyi, internette satılan her ürünü cimri.com’a dahil etmeyi planlıyoruz. Bunun dışında siteyi kullanıcıların kolaylıkla fiyatları kıyaslayabileceği, mağazaya direk gidebileceği hale getirdik.”
İmeryüz, kendilerine başvuran e-ticaret sitesi ile ilgili araştırma yaptıklarını, kategori olarak da uyumlu olduğu takdirde cimri.com’a dahil ettiklerini belirtiyor. xml teknolojisi ile çalışan cimri.com, e-ticaret sitelerinden ürünlerini, fiyat bilgilerini xml olarak alıyor ve fiyatları sürekli güncel tutmak için periyodik aralıklarla kendilerindeki fiyatlarla e-ticaret sitesindeki kataloglardaki fiyatlarla eşleştirme yapıyor.

Ürünü en uygun fiyata alma olanağı
İmeryüz, iki yüzden fazla mağazayı bünyesinde barındıran cimri.com’un son kullanıcıya en temel faydasının e-ticaret sitelerini tek tek gezmek yerine kullanıcıya tüm fiyatları tek bir site üzerinden görme olanağı vererek ürünü en uygun fiyata alma fırsatı sunduğunu belirtti. İmeryüz şöyle dedi: “Çevrimiçi alışverişte fiyat çok önemli bir kriter ancak tek kriter değil. Eğer fiyat tek önemli kriter olsaydı hep en düşük fiyatı veren e-ticaret siteleri tercih edilirdi. Ürünün stokta olup olmaması, teslimat süresi, iade koşulları da son kullanıcı için oldukça önemli çünkü ürünü satın aldığınızda hemen teslim almak istiyorsunuz. Tek başına fiyat avantajı değil, bütün bu diğer kriterleri de sağlayan mağazalar tercih ediliyor. Ayrıca sitenin bilinirliği, güvenirliği de tüketici için çok önemli; tüketici güvenilir gördüğü bir sitede ürünün fiyatı daha fazla olsa bile bu siteyi tercih ediyor.” İmeryüz, “E-ticaret alanında ve dolayısıyla fiyat karşılaştırma sitelerinde daha yolun başındayız. Yurtdışındaki fiyat karşılaştırma sitelerinde binden fazla mağaza bulunuyor. Türkiye pazarına baktığımızda fiyat karşılaştırma siteleri çok daha az e-ticaret sitesi ile çalışıyor. Bankalararası Kart Merkezi (BKM)’nin ödeme sistemleri ile ilgili yaptığı projelerin bu noktada tüketiciye çevrimiçi alışveriş alışkanlığını kazandırmada etkili olacağına inanıyorum” diyerek sözlerini bitirdi.
ETİKETLER : Sayı:894

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics