spot 04 MART 2012 / 17:28

Değişime uyumda maliyet ve kapsam avantajı

Stratejik satın almalar yapan Dell'in hedefi, her ölçekte kurumsal müşteriye destek sunmak.

Dell, Londra’da 27 Şubat’ta düzenlediği kurumsal bahar tanıtımı ile yeni çözümlerini tanıtıp, kurumsal BT yapılarında öncelikleri, 2012 stratejilerini paylaştı. Twickenham Rugby Stadyumu’nda gerçekleştirilen etkinlikte, CIO’lara yönelik paneller ile yeni ürün ve çözümler, gelişen ihtiyaçlar analiz edildi.
Dell EMEA Başkanı Aongus Hegarty, 17 farklı ülkeden etkinliğe katılım olduğunu, veri merkezi, depolama ve yeni nesil sunucular konusunda iş ortakları ile biraraya geldiklerini belirterek açılışı yaptı. Ardından söz alan Dell Kurumsal Çözümler Başkanı Brad Anderson, fırsatlara yanıt verme ve hızın önemine işaret ederek, “İş dünyası hızla değişiyor ve etkili çözümler istiyorlar. Yeni paradigmalar da iş yapılarını değiştiriyor. İş ortaklarımız, özel veya kamu bulutu ya da BT hizmetlerinde dışkaynak kullanımı yapmayı istiyor. Melez bir dünya var ve değişim çok fazla” dedi. Anderson şöyle devam etti:
“Birçok çözüm merkezi ve veri merkezi açtık. Yazılım grubumuzu yenileyeceğimizi açıkladık. Bu kapsamda 18 şirketi bünyemize kattık. Depolama, güvenlik, sistem yönetimi gibi konulara odaklıyız. Kârımızda kurumsal çözümler ve kurumsal çalışmaların payı önemli. Organik ve inorganik yatırımlarda denge önemli. Artık daha karışık çözümler var. İnovasyonu bir adım ileri götürüyoruz. İş değişim hızı çok yüksek ve bu, kurumsal yapıları değiştiriyor. Daha fazla arşivleme, sonuçları daha çabuk elde etme ve etkinliği maksimize etme günümüz şirketlerinin hedefleri. Biz de bu hedeflere uygun hareket ediyoruz. Baştan uca optimizasyon ve sunucu, depolama, ağ arasında doğru bağı kurabilmek önemli. Microsoft, VMware, Oracle, SAP gibi iş ortaklarımızla yakın çalışıyoruz. Uçtan uca yetkinlikleri geliştirmek bizim için önemli. Son yıllarda bu konuda kapsamlı adımlar attık, zengin bir portföyümüz oldu ve bu devam edecek. Değişime ayak uydurmak için çok yatırım yapıyoruz.”

Kaynakları doğru kullanma zamanı
Dell EMEA Kurumsal Çözümler Başkan Yardımcısı Tony Parkinson, yönetimi kolay ve sonuçların elde edilebildiği sistemlerin önemine dikkat çekti. “Müşterilerimizi tek bir mimariye zorlamıyoruz” diyen Parkinson, farklı çözüm aileleri ve uygulamalar sunduklarını vurguladı ve şu yorumu yaptı:
“BT maliyetleri artıyor. BT kaynaklarını doğru kullanmak zor bir iş. Müşterilerimizin deneyimini geliştirmek istiyor, müşteriye özel inşa edilen çözümler sunuyoruz. Gücü dengeli kullanmak ve gücü yönetebilmek önemli. Bu gibi yatırımlarla elde edilen maliyet avantajı işe aktarılabiliyor. Uçtan uca çözüm geliştiriyoruz. En yüksek performansa sahip sunucularımızı da bu etkinlikte tanıtıyoruz ve bunların benzeri yok. Yaptığımız satın almalarla yeniliklerimizi duyurmaya devam edeceğiz.”
CIO’lara yönelik panel öncesinde son konuşmayı yine Dell EMEA Başkanı Aongus Hegarty yaptı. BT önceliklerinin yeniden tanımlandığını söyleyen Hegarty, maliyet duyarlılığının yüksekliğine işaret etti. EMEA bölgesinde önemli yatırımlar yaptıklarının altını çizen Hegarty, “Müşterilerimiz yaptığımız işin merkezinde. EMEA bölgesinde KOBİ ve büyük ölçekli şirketler bizim için önemli. Dell’de büyümenin 4 itici gücü var: Tüketici odaklı inovasyon, EMEA bölgesinde büyüme, kendi iş ortaklıklarımızı genişletmemiz ve IP destekleme çözüm stratejisi” dedi.

Uzun vadeli, uçtan uca destek

Uçtan uca altyapılarda yüksek performanslı yeni kurumsal çözümlerini tanıtan Dell; sunucu, depolama ve ağ başlıklarında portföyüne yenilikler katmış oldu. Karar destek ve iş zekâsı alanında uygulama performansı bu yenilenen portföyle daha da gelişirken, yeni 12. nesil Dell PowerEdge sunucular da kritik iş uygulamaları için optimize ediliyor. Dell bu yapıda, Akıcı Veri Mimarisi (Fluid Data Architecture) açılımını sunucularına aktarıyor. Yeni Dell EqualLogic depolama çözümleri ise yüksek kapasite ve 10 gigabit Ethernet desteğini kullanıcıya sunuyor. Dell, bu çözümleriyle müşteri odaklı inovasyonda sadeleştirilmiş yönetim, artan performans ve uzun vadeli değer yapılarını şirketlere sunuyor.

BT çözümleri gelişiyor

San Francisco ile Londra arasında yapılan canlı bağlantıda Michael Dell, “İş hayatı değişiyor ve hayatı kolaylaştıran inovasyonları benimsemek gerek. Melez bir dünya ve Dell de bunun merkezinde. Organik yatırımlar yaparken, son yıllarda birçok şirketi de satın aldık. Böylece çözümlerimiz daha da gelişti. Rekor büyüme ve gelirle geçtiğimiz yılı tamamladık. Sunucular başlığında tüm pazarda ilk 3 içindeyiz. Bunlar yeni nesil sunucular ve önemli inovasyonların sonucu. Devrimsel çözümler ve yenilikler bizim hedefimiz” diye vurguladı.
ETİKETLER : Sayı:861

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics