spot 20 ŞUBAT 2011 / 18:00

Devoteam, Türkiye’nin potansiyeline güveniyor

Devoteam, 90 noktada teknik destek merkezi oluşturdu.

90 farklı noktada teknik destek merkezi oluşturan Devoteam, bu ağ ile kendini farklılaştırıyor.
Türkiye’nin ‘gelişmiş ülkeler’ statüsüne sıçramak üzere olmasının çözümlerine yönelik ihtiyacı artıracağı öngörüsü, Devoteam’in 2008 yılında Türkiye pazarında yerini almasını sağladı. Devoteam Genel Müdürü Yılmaz Savaş, kendilerini Türkiye pazarında farklılaştıran önemli bir unsur olarak, ülke genelindeki teknik destek ağını gösterdi ve “90 farklı noktadaki teknik destek merkezlerimiz ile müşterilerimize istedikleri hizmeti sağlayabiliyoruz” dedi.

Çözüm ve hizmet sunumunda kapsamlı destek
Şirketin saha hizmetleri; kuruluş, yaygınlaştırma, teknik destek, uzman sağlama ve bakım hizmetlerine uzanan geniş bir portföyü kapsıyor. Şirketin telekomünikasyon sektörüne yönelik geliştirdiği, farklı açılardan faydalar sağlayan çözümleri var. Ayrıca, sektörlerden bağımsız olarak, BT altyapıları belli bir ölçeğin üzerinde olan kurumlar için BT Servis Yönetimi (IT Service Management -ITSM), Kurumsal Güvenlik (Enterprise Security) ve Kurumsal Mimari (Enterprise Architecture) konularında da çözüm ve hizmetler sunuluyor. Savaş, tüm bu çözümlerin altyapısını oluşturan sunucu ve depolama sistemleri, yerel ve geniş alan ağları ile, sunucu ve masaüstü sanallaştırma teknolojilerinin de BT altyapı uzmanlık konuları arasında olduğunu belirtti. Şirketin projelerdeki iş süreci akışı; ihtiyaç analizi, çözüm önerisi, yatırımın geri dönüşü (ROI) hesaplamaları ve gerçekleştirim aşamalarından oluşuyor. İş süreçleri, şirketlerin talepleri ve kurulan yapının işleyişi de her projede, doğal olarak, farklılık gösteriyor.

“Dünya, Türkiye’ye imreniyor”
Savaş’a göre, tüm bu kapsamlı çözümler şirketlere birçok açıdan önemli faydalar sağlıyor ve yurt genelindeki destek ağı da Devoteam’in önemli bir avantajı. Tüm bu başlıklarda hem danışmanlık hem de uygulama alanında tecrübeye sahip olduklarını belirten Savaş, 2011 yılına yönelik gerek küresel pazara gerekse Türkiye’ye yönelik beklentilerini ise şöyle anlattı:
“Avrupa’da genel olarak büyüme hedefleri çok yüksek değil. Ama şirket verimliliğini artıracak çözümlere yönelik yatırımlar devam ediyor. Kuzey Afrika ve Ortadoğu ülkelerinde de siyasi belirsizliklerin ortadan kalkmasıyla, BT altyapılarına yönelik önemli yatırımların önü açılacaktır. Türkiye ise Devoteam grubunda özel bir konuma sahip. Sadece bölgemizde değil, dünyada da büyüme oranı parmakla gösterilen ülkeler arasındayız. Hedefimiz; gelişmiş ülkeler kategorisine sıçramak üzere olan Türkiye’yi bu yapıya taşıyan kurumlara, ihtiyaçları olan BT çözüm ve hizmetlerini sağlamak olacak.”

“Türkiye bölgesel bir güç olma yolunda”

Komşu ülkelerle güçlenen sıcak ilişkilere dikkat çeken Devoteam Genel Müdürü Yılmaz Savaş’a göre, tüm bu gelişmeler, Türkiye’nin kendi bölgesinde sınır ötesi ticareti kolaylaştıracak. Bu da ticaret hacminde artışı beraberinde getirecek. “Bu açıdan bakıldığında, Türk şirketlerinin farklı bölge ülkelerinde doğrudan faaliyet göstermeye başlamalarını da bekliyoruz” diyen Savaş, ekledi: “Bu durumda, bizim de müşterilerimizin peşinde bu ülkelere gitmemiz kaçınılmaz olacak.”
ETİKETLER : Sayı:809

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics