spot 20 ŞUBAT 2011 / 18:00

Eğitimde zengin içerik, keyifli yapı

Turkcell, okul.com sitesini hayata geçirdi.

Turkcell, okul.com sitesini hayata geçirdi.

Eğitimde fırsat eşitliğini yaratmak ve eğitime destek olmak isteyen Turkcell, bu amaçla www.okul.com.tr internet sitesini hayata geçirdi. Web ve mobil tabanlı bireysel eğitim platformu olarak konumlandırılan internet sitesine 1-12’nci sınıf öğrencileri ücretsiz üye olabilecek. Bu sitede öğrenciler yaşıtları ile sosyalleşebilecek, öğretici
oyunlar oynayabilecek, bu yapıya bütünleşik çalışan gncPlay modülü ile zengin müzik alternatifleri eşliğinde ders çalışıp test çözebilecek. Sitede veliler ve öğretmenlere özel olarak sunulan iletişim olanakları sayesinde, onlar da içeriklere ulaşabilecek, öğrencilerin başarı grafiklerini takip edebilecek. Turkcell Ürün ve Servis Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cenk Bayrakdar, bu platformda eğitimin tüm aktörlerini aynı ortamda buluşturduklarını söyledi.
“Mevcut müfredata paralel içerik belirlendi”
Platform sadece bilgi ve iletişim ortamı sunmuyor. İnternet sitesinde ‘Mucit Köy’ isimli bir oyun yer alıyor. Öğrenci; bu oyunda karakterini başarılı mucitlere dönüştürmeye çalışıyor. Öğrencinin eğitim ve testlerdeki başarıları da oyun karakterine ek güç olarak yansıyor.
Eğitim içeriğinin, mevcut müfredata göre belirlendiğini söyleyen Bayrakdar, şu detayları paylaştı: “Dört farklı içerik sağlayıcının sunduğu MEB müfredatına paralel derslerin yanı sıra, Türkiye’nin ilk ve tek çevrimiçi liderlik eğitimi programı YGA Yıldızlar Liderlik Programı sayesinde öğrencilerin bireysel gelişimine de katkıda bulunacağız. Bu yapıyla ilk etapta 7-18 yaş arasındaki öğrencileri hedefliyoruz. Ama içeriği zenginleştireceğiz ve www.okul.com.tr yapısını 7’den 70’e öğrenmeye gönüllü herkese yarar sağlayan ‘yaşam boyu öğrenme platformu’ haline getireceğiz. Hedefimiz 3 yılda 1 milyon kişiye uzaktan eğitim hizmeti ulaştırmak.”

Kredi kartıyla ödeme seçeneği Şubat sonunda

Okul.com’da bir sınıfın bütün derslerini paket halinde almak ya da dersleri tek tek seçerek satın almak mümkün. Facebook hesabı ile de girilebilen bu yapıda üyeler; Başoğretmenim, EğitimOnline, NED Dershaneleri ve Okulistik çevrimiçi eğitim içeriklerini 2 TL’den başlayan fiyatlarla satın alabiliyorlar. Bu yapıda şu anda Turkcell aboneleri için mobil ödeme olanağı var. İçerik satın alırken Mobil Ödeme seçeneğini seçen Turkcell’liler GSM numarasını girerek ödemelerini gerçekleştirebilecekler. Şubat ayı sonuna kadar kredi kartıyla ödeme seçeneği de sisteme dahil olacak.
ETİKETLER : Sayı:809

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics