spot 07 KASIM 2010 / 18:00

Ekranlı bankamatik kartı devrede

TEB-Mastercard işbirliği ekranlı basın kartını doğurdu.

Türk Ekonomi Bankası’nın (TEB) MasterCard işbirliğiyle hayata geçirdiği dokunmatik klavye ve sayısal ekranlı bankamatik kartı, bir basın toplantısıyla tanıtıldı. TEB Genel Müdürü Varol Civil, TEB Genel Müdür Yardımcısı Cemal Kişmir ve MasterCard Güneydoğu Avrupa Genel Müdürü Mete Güney’in katıldığı toplantıda, ‘Ekranlı Banka Kartı’ hakkında ayrıntılı bilgi verildi.
Müşterilerine yenilikçi ürünler sunma vizyonlarına vurgu yapan Varol Civil, bu doğrultuda hayata geçirilen kartın kendi alanında öncü ürünlerden olduğunu kaydetti. Ülkemizde kredi kartlarının bankamatik kartlarına oranla daha yoğun kullanıldığını belirten Civil, “Bir çığır açacak olan bu kart, etkileşimli yeni nesil bir ürün” dedi.
TEB Ekranlı Banka Kartı, üzerinde bulunan bütünleşik pil, dokunmatik klavye ve sayısal ekran sayesinde kullanıcılara internet bankacılığına giriş ve internet üzerinden alışveriş için tek kullanımlık şifre üretiyor. Standart banka kartı boyutlarında ve inceliğinde olan ürün, internet bankacılığı için tek kullanımlık şifre üreten cihazlara ve cep telefonlarına SMS’le gelen şifrelere ihtiyacı ortadan kaldırıyor.
Kartla ilgili yeni geliştirmeler olacak. TEB kedi kartlarının da ekranlı hale getirileceğini belirten Civil, yenilikçi ürünler sunmaya devam edeceklerini vurguladı.
MasterCard olarak hayata geçirdikleri yeni ürünlerin pek çoğunun pilot uygulamasını Türkiye’de gerçekleştirdiklerini belirten Mete Güney, kartın bu halkanın son zinciri olduğunu ifade etti. Güney, internette alışverişi daha güvenli hale getiren bu ürünle internet bankacılığının gelişeceğini sözlerine ekledi.  Cemal Kişmir ise kart hakkında teknik ayrıntıları aktardı. İlk aşamada banka kartıyla OTP özelliğinin sunulduğunu belirten Kişmir, 2011’in ilk çeyreğinde kredi kartlarına OTP özelliğinin geleceğini; ikinci çeyrekte ise kart üzerindeki ekrandan limit ve borç bilgileri gibi verilerin görüntülenebileceğini kaydetti.
İki yıllık bir çalışmanın ürünü olan Ekranlı Banka Kartı’nın MasterCard tarafından diğer ülkelere de taşınması planlanıyor.
ETİKETLER : Sayı:795

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics