spot 30 MAYIS 2010 / 18:00

EML, Colortrac ile geniş format tarayıcı pazarında iddialı

İngiliz Colortrac şirketiyle işbirliği yapan EML, pazarda söz sahibi olmak istiyor.

1987 yılından beri Türkiye’de tarayıcı pazarında servis ve hizmet sunan EML, İngiliz Colortrac şirketiyle gerçekleştirdiği işbirliği ile tarayıcı satış pazarında da söz sahibi olmayı hedefliyor.
Dünyada geniş format tarayıcı pazarında yüzde 40’lık payıyla lider üreticilerden birisi olan Colortrac şirketinin Türkiye dağıtıcılığını üstlenen EML, klasik tarayıcı pazarı dışında kalan geniş format tarayıcılar, hassas doküman tarayıcıları, yüksek hızlı endüstriyel tarayıcılar, sağlık ve medikal tarayıcıların da satışını gerçekleştirecek.
Bugüne kadar hizmet tarafının baskın tarafları olduğunu söyleyen EML Operasyonlar Genel Müdürü Cem Fidanlık, “Artık bunun yanına ürün tarafını da ekliyoruz. Ürünlerimizin hepsini servislerimizi destekleyici ürünler olarak seçtik. Şu an Türkiye’de 2 bin noktaya servis veriyoruz ve 60 bin cihaza bakıyoruz” dedi. Türkiye’de de tüm dünyada olduğu gibi sayısallaşmanın kaçınılmaz olarak büyüdüğünü ifade eden Fidanlık, “Bu işin servis tarafında olan bir şirket olarak Türkiye’de geniş format tarayıcı tarafında yetersiz bir pazar ve tekelleşme olduğunu gördük. Bu yüzden biz bir alternatif olmak için değil birinci seçim olalım istiyoruz” dedi.
EML2Colortrac İş Geliştirme Müdürü Peter Sandberg, dünyadaki krizin rakiplerini etkilediğini ve tarayıcı pazarı açısından birçok ülkede yüzde 40 ila yüzde 80 arasında daralmalar yaşandığına dikkat çekti. Sandberg, “Biz bu süreçte kalitemiz ile zaten biliniyorduk. Ancak fiyat avantajımızda bizim bu krizden büyüme ile çıkmamızı sağladı ve satışta yüzde 22’lik bir büyüme yakaladık” dedi.
İran, Irak, Suriye, Bulgaristan, Yunanistan ve Romanya gibi Türkiye’nin çevresindeki tüm ülkelerde iyi bir konumda olduklarını belirten Sandberg, Türkiye’de de iyi bir dağıtıcıya ihtiyaçları olduğunu ve EML ile bu yüzden çalışma kararı aldıklarını ifade etti.

EML1Amaç yüzde 51’lik pazar

Geniş format tarayıcılar açısından dünyada yüzde 40 civarında bir pazar payına sahip olduklarını ifade eden Sandberg, Türkiye’deki amaçlarının da yüzde 51’lik pazar payına ulaşmak olduğunu açıkladı. Dünyada ve Türkiye’de geniş format tarayıcıların yaygın olarak mühendislik ve coğrafi bilgi sistemi temelli haritalarda yoğun olarak kullanıldığını ifade eden Sandberg, bu alanların dışında birçok mimari projede, makine projelerinde ve hassas tarama gerektiren geniş çaplı uygulamalarda da kullanılabildiğini aktardı.
ETİKETLER : Cem Fidanlık EML Sayı:773

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics