spot 29 AĞUSTOS 2010 / 18:00

En çok çevrimiçi randevu diş hekimleri için alınıyor

Çevrimiçi randevuların yüzde 68’ini kadınlar alıyor.

Sağlık uzmanlarından çevrimiçi randevu olanağını sağlayan RandevuAl.com’un kullanıcı istatistiklerinden çıkardığı veriler, ilgi çekici sonuçlar oluşturdu. RandevuAl.com’un kullanıcı istatistiklerine göre, çevrimiçi randevuların yüzde 68’i kadınlar tarafından alınıyor. Çevrimiçi randevu, yüzde 80 oranında 23-40 yaş arasındaki kullanıcılar tarafından tercih ediliyor. RandevuAl.com’dan alınan randevuların yüzde 47 gibi büyük bir bölümü diş hekimleri için alınıyor. Diyetisyenler ise yüzde 39 ile çevrimiçi randevuda en çok tercih edilen ikinci branş. RandevuAl.com’da, özel muayenehanesinde veya klinikte hizmet veren 350’nin üzerinde diş hekimi, çocuk doktoru, diyetisyen ve psikoloji uzmanı bulunuyor.
RandevuAl.com Genel Müdürü İlker Üstüner, kullanıcı istatistiklerinden yola çıkarak ulaştıkları sonuçları şu şekilde yorumladı: “Kullanıcılar, diğer hizmetler gibi artık sağlık randevuları hizmetini de internet üzerinden almak istiyorlar. Kullanıcı memnuniyeti araştırmamız sırasında fark ettiğimiz önemli noktalardan biri kullanıcıların randevu almak istediği uzmanın veya sağlık kuruluşunun adresini ve telefonunu bilse dahi çevrimiçi olarak işlemini yapabildiği için RandevuAl.com üzerinden randevu almayı tercih ettiğidir. Ayrıca çevrimiçi alınan randevuların yüzde 57’sinin sağlık uzmanının mesai dışında olması hem randevu almak isteyen kullanıcılara hem de sağlık uzmanlarına kattığımız değerin bir göstergesi olduğunu düşünüyorum.”
ETİKETLER : Sayı:786
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN