spot 05 AĞUSTOS 2011 / 12:53

Enterasys açık denizlere yelken açtı

Enterasys Networks, özel sektöre odaklandı.

Bağlanabilirlik ve güvenlik alanındaki çözümleriyle kararlı bir şekilde büyüyen Enterasys Networks şimdi de özel sektöre odaklandı.
Teknoloji ve iletişim çağının en güncel iki konusu haline gelen bağlanabilirlik ve güvenlik alanında uzun zamandır faaliyet gösteren ve kablolu/kablosuz ağ altyapıları üzerine çalışan Enterasys Networks, pazarın gittikçe daraldığı bir sektörde büyümeye devam ediyor. Enterasys Networks Türkiye Direktörü Tarkan Süalp, pazardaki daralmanın rakipleri ciddi şekilde küçülttüğünün ve bunun da sektör için olumsuz bir gelişme olduğunun altını çizerek, “Buna rağmen Enterasys Networks Türkiye olarak son 2 yıldır dünya ofisleri arasında rekor kırıyoruz. Faaliyet gösterdiğimiz 100’ün üzerinde ülke arasında en yüksek performansı Türkiye gösterdi. Bunun en önemli nedeni: Sadece iyi yaptığımız işi yapmamız” dedi. Enterasys Networks’ün her pazarda var olmak gibi bir niyetinin olmadığını belirten Süalp, şirketin hep emin adımlarla yol aldığını söyledi. Süalp’e göre şirketin temkinli bir şekilde büyümesi dünyanın içinde bulunduğu ekonomik zorluklar sırasında dahi sağlam kalabilmesini sağlıyor.
Özellikle çok güçlü olduğu kamu alanında emniyet, eğitim ve ulaşım gibi konularda birçok projeye imza atan Enterasys Networks referanslarıyla kendini kanıtlamış bir şirket olarak dikkat çekiyor. Şirketin şimdiki hedefi ise özel sektörde daha etkin bir şekilde var olabilmek.

Sosyal platformdan BT yönetimi
Tarkan Süalp ile yaptığımız röportaj sırasında yakın bir zaman önce duyurulan ‘isaac’ adlı çözüm hakkında da bilgi aldık. Sosyal paylaşım platformlarını BT yöneticilerinin yönetim paneli haline dönüştüren isaac’in temeli, NetSight adlı ağ yönetim yazılımı modülüne dayanıyor. Bu modül, bağlı olduğu ağlar üzerindeki tüm hub ve anahtarları kontrol edebilme yeteneğine ve sosyal ağlara bağlanabilme özelliğine sahip. Bu sayede bir BT yöneticisi Twitter; Facebook, LinkedIn ve Salesforce.com üzerinden tüm ağı görüntüleyebiliyor ve komutlar göndererek işlem yapabiliyor. “Yönetim platformunu isaac’e taşıdık. Bu da BT yöneticilerine gittikleri her yerden sanki ofislerimdeymiş gibi çalışabilme olanağı sunuyor” diyen Süalp, sistemin güvenliğinin cep telefonu üzerinden gönderilen güvenlik şifresiyle sağlandığının ve sosyal ağlara yönelecek herhangi bir tehditten yöneticinin ve yönettiği ağın herhangi bir zarar görmesinin mümkün olmadığının altını çizdi.

“Kriz şirketleri saplantılarından kurtarabilir”
Bazı alanların, şirketlerin marka düşkünlüğünün aşırı boyutlarda olması sebebiyle ulaşılması zor olduğunu hatırlatan Süalp, “Ekonomik krizler, birçok kurumun alternatif markalara ve çözümlere göz atmasına neden olabiliyor. İçinde bulunduğumuz ABD ve Avrupa kaynaklı mali sıkışıklık aynı etkiyi gösterebilir. BT yöneticilerinin farklı çözümlere şans tanımaları sektörün gelişimi açısından çok önemli” dedi.
Önümüzdeki dönemde özel sektöre, özellikle finans alanındaki projelere odaklanacaklarını belirten Süalp, burada da kararlı ve sağlıklı bir şekilde büyümeye devam edeceklerini söyledi. Ayrıca Süalp, sanayi ve enerji gibi konuların da Enterasys Networks’ün ilgi alanı içerisinde olduğunu hatırlattı.
ETİKETLER : Sayı:833

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics