spot 11 KASIM 2012 / 12:16

Ericsson’dan yeni nesil IP radyolink ürünleri

Ericsson, 5 Kasım’da yeni teknoloji ve hizmetlerini müşterilerden önce gazetecilerle paylaştı.

Ericsson 6-9 Kasım tarihlerinde gerçekleştirdiği 4. Nesil IP Backhaul etkinliğinden önce 5 Kasım’da Ericsson Türkiye Ülke Müdürü Ziya Erdem’in ev sahipliğinde, Ericsson Stratejik Ürün Direktörü Jonas Bjerger’in demo içeren sunumuyla yeni teknoloji ve hizmetlerini müşterilerden önce gazetecilerle paylaştı.

Ericsson Türkiye Ülke Müdürü Ziya Erdem yaptığı açılış konuşmasında 130 senedir ilklere imza atan Ericsson’un 90’larda mobil iletişimin hayatımıza girmesiyle GPRS gibi ilkleri hayatımıza soktuğunu gelişen teknolojilerin paralelinde hala ilkleri sunmaya devam ettiğini belirtti. Erdem,  4. Nesil IP Backhaul etkinliğinde demosunu yapacaklarını yeni nesil IP transmisyon şebeke çözümünün bir parçası olan uçtan uca radyo link uygulamasının mobil genişbant servislerine olan talepten dolayı artan trafik için sunulan önemli bir IP çözümü olduğunu vurguladı.

Bağlantı kalitesinde transmisyon ekipmanları önemli bir etken
Ericsson Stratejik Ürün Direktörü Jonas Bjerger, video trafiğinin son 5 senede 5 katına çıktığını, 2020 yılında 50 milyar cihazla internete bağlanılacağını belirtti. Ardından gerçek zamanlı ses ve veri trafiğinin etkili bir şekilde taşınmasını sağlayan “Mobil Backhaul” ürünlerini tanıttı. Bjerger,  mobil operatörlerin IP tabanlı ürünler kullandığını büyük baz istasyonlarının yanında Barselona’da tanıtımda çok ilgi gören “small cell”lerin artan trafiğin yönetiminde yüzde 2’lik bir paya sahip olduğunu söyledi. Duvara monte edilebilen “small cell”ler baz istasyonlarında veri ara geçişini sağlamak için kullanılıyor. “Mobil Backhaul” ürünleri, mobil genişbant servislerinde artan trafiği ve dalgalanmaları arabelleği artırarak çözüyor. TDM Network, Hybrid Network ve Packet Network başlıkları altında toplanan ürünler ayrıca mobil genişbant servislerinde aşırı talep olduğunda dalgalanmaları önlemek ve bağlanma kalitesini artırmak için otomatik olarak modülasyonu düşürüyor. Bjerger, farklı operatörler aynı teknolojiyi kullansa da transmisyon ekipmanlarının farklılığının son kullanıcının aldığı hizmetin kalitesini ve bağlantı hızını 10 katı etkilediğine dikkat çekti. Trafikte yaşanan dalgalanmaların önlenmesinin müşteri memnuniyetini artırdığını belirten Bjerger’in operatörlere sağladığı avantajlar konusunda dikkat çektiği önemli noktalar ise; sunulan IP çözümlerinin performansı kısıtlamaması, mevcut şebekeyle kolay bütünleştirilmesi ve maliyet avantaj sağlaması.
Ericsson yeni teknoloji ve hizmetlerini Ericsson İstanbul ofisinde gerçekleştirdiği 4. Nesil IP Backhaul etkinliğinde gazetecilerin ardından 4 gün boyunca müşterileriyle paylaştı.
ETİKETLER : Sayı:895

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics