spot 20 KASIM 2011 / 15:24

Ericsson Irak pazarındaki ihtiyaca odaklandı

Ericsson, Irak pazarında daha etkin rol oynamak istiyor.

Ericsson, mobil veri iletişiminde potansiyelin yükseldiği Irak pazarında daha etkin rol oynamak istiyor.
Ericsson sponsorluğunda, 25-27 Ekim 2011 tarihleri arasında Ritz Carlton’da düzenlenen Irak Telekom 2011 konferansı, yurtiçinden ve yurtdışından konuşmacıların yanı sıra, sektörün önde gelen şirketlerinden temsilcileri ve uzmanları ağırladı. Irak’taki telekomünikasyon pazarının uzmanlar tarafından değerlendirildiği ve sektörün geleceğine ilişkin sunumların yapıldığı konferansa Ericsson Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Servislerden Sorumlu Başkanı Tunç Yorulmaz da katıldı. Konuşmasının ardından görüşme fırsatı bulduğumuz Yorulmaz, Irak’taki durumun birkaç göstergeyle anlaşılabileceğini söyledi. “Genç bir nüfusa, hızlı yükselen bir ekonomiye sahip olması ve ses hizmetlerinden elde edilen gelirlerin azalması Irak’ın mobil veri iletişimine hazır olduğunun en büyük göstergesi” diyen bu pazarın iyi değerlendirilebilmesi için dikkat edilmesi gereken bazı noktaların olduğunu işaret etti. Müşteri deneyiminin ön plana çıktığı cihazlar ve servislerin hemen arkasından doğru fiyat politikalarının belirlenmesi gerektiğini söyledi ve pazarın büyük bölümünün fiyat odaklı bir yaklaşım içinde olduğunu vurguladı.

Türkiye 3G’de Avrupa’nın önünde
Türkiye’nin daha geç geçiş yapmış olmasına rağmen yüzde 35’lik kullanım oranıyla Avrupa’yı geride bıraktığını vurgulayan Yorulmaz, Türkiye’de ve bölgedeki toplumların hızlandığını dile getirdi. “İçinde yaşadığımız dünya düzeninde tüketici, zenginleştirilmiş ürün ve hizmetlere ihtiyaç duyuyor. Ericsson olarak bu ihtiyaçlara cevap vermeyi hedefliyoruz. Ericsson, sayısal toplum yaratma amacına ulaşmak için sürekli olarak el ele çalışabileceği iş ortakları arıyor” diyen Yorulmaz, bölgede 750 milyonluk bir nüfus bulunduğunu ve daha fazla Türk şirketini burada görmeyi beklediklerini dile getirdi.

Dördüncü Ericsson Academy İstanbul’da açıldı

Ericsson’un Ortadoğu’daki dördüncü akademisi olma özelliğini taşıyan Ericsson Academy, İstanbul’da Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleşen bir törenle açtı. Ericsson’un Maslak’taki merkez ofis binasında faaliyete geçen Ericsson Academy’de telekomünikasyon alanında nitelikli insan gücü yetiştirilmesi hedeflenirken, akademi 600 uzman eğitmenden oluşan küresel bir organizasyonun uzantısı olarak hizmet verecek.
Ericsson çalışanları, iş ortakları ve çalışanları, sektör çalışanları ve şirketleri olmak üzere tüm ekosisteme açık olacak Ericsson Academy’nin hizmetlerinin önümüzdeki dönemde çevre ülkelere de sunulması planlanıyor.
ETİKETLER : Sayı:846