spot 13 HAZİRAN 2010 / 18:00

Ev kullanıcılarına özel birleşik tehdit yönetimi çözümü geliyor

Cyberoam son kullanıcıları da birleşik tehdit yönetimi kapsamına aldı.

Birleşik tehdit yönetimi (Unified Threat Management-UTM) çözümleri konusunda özellikle son 4 yılda gerçekleştirdiği atılımlarla adından söz ettiren Cyberoam, Avrupa, Avustralya ve Latin Amerika’daki iş ortaklarına yönelik toplantısını Malta’da gerçekleştirdi. Cyberoam CEO’su Hemal Patel’in de katıldığı toplantı Cyberoam’un UTM çözümlerine dair sunduğu yeniliklerin ve vizyonun paylaşılmasının yanında, iş ortaklığının geliştirilmesine yönelik stratejilerin geliştirilmesi için de platform oluşturdu.
Birleşik tehdit yönetimi (UTM) çözümleri, son yıllarda siber tehditlerin artması ve saldırı yöntemlerinin değişmesiyle kurumların güvenlik ihtiyacının karşılanmasında vazgeçilmez bir yer edinmeye başladı. Ağ trafiğinin giriş noktasına bağlanan bu cihazlar, içinde dahili olarak antivirüs, antispam, güvenlik duvarı, içerik filtreleme, yük dengeleme, ağ trafiği kaydı gibi uygulamalar barındırıyor. Bu uygulamalar, ağ trafiği verisini henüz diğer sistemlere ulaşmadan süzebildiği için olası tehditlerin şirket içine yayılma riskini önemli ölçüde azaltıyor.

Bulutlardan gelen tehditler kapının dışına
Cyberoam’un sunumlarında öne çıkan önemli konulardan biri, bulut bilgi işleme yönelik tehditlere yaklaşım ve gelecekte ortaya çıkabilecek olası yeni nesil tehditlerin önlenebilmesi konusuydu. Cyberoam, ürünlerine eklediği yeni özelliklerle ağ kullanımının iş hayatının bir parçası haliyle ortaya çıkabilecek bu tehditleri nasıl önleyebildiklerine dair bilgi verdi.
Aynı zamanda Cyberoam yönetim konsolunun 10. sürümü de toplantıda duyurulanlar arasındaydı. 10. sürüm, Cyberoam tarafından sunulan diğer tüm özelliklerin yanına anında mesajlaşma arşiv ve kontrolü özelliği de ekliyor. Windows Live Messenger ve Yahoo Messenger uygulamalarını destekleyen bu çözüm, kullanıcıların yazışmalarını kayıt altına alabilmenin yanında sadece belirlenen kullanıcılarla iletişim kurulabilmesini de sağlıyor.  Böylece bu küresel çözümleri şirketinize özel bir mesajlaşma ağına dönüştürebiliyorsunuz.

Son kullanıcılara UTM geliyor

Toplantının en ilginç duyurusu, Cyberoam’un son kullanıcılara yönelik UTM çözümleri sunma hazırlığında olduğunu açıklaması oldu. 300 doların altında bir fiyatla sunulacak ve üzerinde dahili ADSL modem de bulunduracak olan son kullanıcıya yönelik bu çözümler birinci fazda güvenlik duvarı, ebeveyn kontrolü, uygulama kontrolü, tehdit önleme sistemi ve raporlama çözümüyle gelecek. İkinci fazda buna VPN ve antivirüs de eklenecek. Böylece ev ağına bağlı tüm cihazlarda ağ giriş noktasında tehditlere karşı koruma sağlanırken, çocukların zararlı sitelere girmesini önlemek ve internetteki davranışlarını denetim altında tutmak donanım seviyesinde mümkün olabilecek. Cyberoam mühendisleri, bu yaklaşımın yazılım çözümlerine göre çok daha verimli çalıştığını ve ufak haylazlar tarafından aşılmasının zor olacağını belirtiyorlar.
ETİKETLER : Cyberoam Sayı:775

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN