spot 05 EYLÜL 2011 / 01:08

Fiber uzmanı açığı Domino eğitimleri ile kapanıyor

Domino Elektronik, fiber uzmanı yetiştirilmesi konusunda FOA ile işbirliği yapıyor.

Fiber_UzmaniFiber optik kullanımı son yıllarda hızla artıyor. Fiber optik uzman sayısı ise bu artış oranlarına paralel bir büyüme göstermiyor. Merkezi Kayseri’de bulunan ve fiber kablo üretimi alanında faaliyet gösteren Domino Elektronik, bu açığı kapatmak üzere eğitim alanına yatırım yaptı. Şirket bünyesinde gerekli eğitim laboratuvarlarını oluşturan Domino Elektronik, fiber eğitimi konusunda dünyanın önde gelen kuruluşlarında The Fiber Optic Association (FOA) ile de işbirliğine gitti.
Eğitim faaliyetlerini kar amacı gütmeden gerçekleştirdiklerini kaydeden Domino Elektronik Teknik Müdürü Alper Pelik, şu bilgileri verdi:
“Fiber eğitimi konusunda FOA ile işbirliği yapıyoruz. Fiber alanında uzman yetiştirilmesini amaçlayan uluslararası bir eğitim organizasyonu olan FOA, fiber optik eğitim standartlarını belirlemek, fiber optik eğitimi ve sertifikası veren eğitim programlarını onaylamak için kurulmuş bir kurum. FOA sertifika programları, birçoğu 25 yılı aşkın sürelik deneyime sahip fiber optik uzmanları tarafından oluşturulmuş ve geliştirilmiş. aKurs veren eğitmenlerimizin tamamı ise uzun yıllar fiber optik alanında çalışmış, fiber optik ile ilgili her türlü deneyime sahip kişilerden oluşuyor. Eğitmenlerimizin tamamı, FOA sınavlarını başarıyla geçmiş ve kurs verme yeterliliği onaylanmış uzman kişilerden oluşuyor.”
Domino eğitmenleri kursları Kayseri’de Domino merkezindeki eğitim laboratuvarlarında veriyorlar. Birçok büyük şirketin elemanlarını bu konuda eğitmek isteğini kaydeden Alper Pelik “Bu durumda Türkiye’nin neresinde olursa olsun şirketlerin kendi merkezlerinde de eğitim verebiliyoruz” dedi.

Agresif büyümenin altyapısı hazırlanıyor
Domino Elektronik’in fiber üretimi konusunda kaliteyi birinci planda tuttuğunu kaydeden Domino Genel Müdürü Aysun Hazal Pelik, önümüzdeki yıllarda agresif bir büyüme gerçekleştirmeyi planladıklarını ve bu büyümenin altyapısını hazırladıklarını kaydetti. Kendi standart ürünlerinin yanı sıra başka şirketler için de üretim gerçekleştirdiklerini vurgulayan Pelik, şunları kaydetti:
“Sunulacak olan ürünlerin standartları çok önemli ve bu konuda fiyat ile rekabet yapmıyoruz. Bu konuda müşteriler yeni yeni bilinçleniyor. Esas rekabet standart ürünlerde yaşanıyor. Bu konuda Çinli şirketlerle rekabet ediyoruz. Bu konuda devletin de yaptığı bir mücadele ve verdiği bir destek var. Kontrollü bir büyüme dönemi geçiriyoruz. 2008 yılında yüzde yüzün üzerinde bir büyüme gerçekleştirmiştik. Son iki yılda ise bu büyümeyi hazmetmemiz gerekiyor. Satış ciromuz son iki yılda aynı kaldı ama bu sürede fiyatlar yüksek oranlarda düştüğü için de miktar olarak daha fazla ürün sattık. 2013 yılında ise daha agresif bir büyüme hedefimiz var. Yeni ürünler ve dünyaya açılma stratejilerimiz doğrultusunda yüzde yüz oranında bir büyüme gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Bu büyümeyi gerçekleştirmemizi sağlayacak altyapı yatırımlarımızı bu yıl içinde yaptık. Yurtdışında birçok ülkede bayilik ağı oluşturduk. Üretim bandımızı genişletiyoruz ve farklı sektörlere de açılmayı hedefliyoruz.”

ETİKETLER : Sayı:836

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics