spot 11 TEMMUZ 2010 / 18:00

Gelecek mobil takipte

Mobil takip ve araç takip sistemleri arasındaki farklar mobil teknolojiler geliştikçe artıyor.

Mobil takip ve araç takip sistemleri arasındaki farklar mobil teknolojiler geliştikçe artıyor.
FiloTürk, Mobiliz ürünlerini satan ve profesyonel servis hizmetlerini veren bir kuruluş ve mobil takip operatörü olarak faaliyet gösteriyor. Araç takibiyle mobil takibin birbiriyle karıştırılmaması gerektiğine değinen FiloTürk Pazarlama ve Satış Direktörü Bülent Kayıkçı, “Araç takip konusu insanların kafasında net bir şekilde yerleşti. Ancak mobil takip öyle değil. Biz sadece bir aracı takip etmiyoruz, sürücüsünü takip ediyoruz, sürücünün frene hangi açıyla bastığına ya da aracın yakıt tüketimine kadar takip ediyoruz ki bu da bize müşterimize yönelik yeni katma değerli servisler yaratmamız için bir fırsat sunuyor” dedi.
Toplamda 4 binin üzerinde referans şirketleri bulunduğunu belirten Kayıkçı, “Bunlara hizmet veren sahada 60 binin üzerinde mobil birimimiz çalışıyor. Gıdadan yer hizmetlerine, toplu taşımadan nakliyat şirketlerine kadar geniş yelpazede bir müşteri grubuna da hizmet verebilmek için böyle bir yapıda olmak gerekiyor. Ayrıca aracı sadece takip etmek ve veri toplamak yetmiyor. Örneğin BMC ile yaptığımız ortaklıkla araçlara eklenen cihazlarla merkeze sürekli veri gönderiliyor ve aracın arıza kodlarına kadar çeşitli seyahat verileri toplanıyor. Bu tip anlaşmalar önümüzdeki dönemde de artacak” dedi.
Sundukları hizmeti self servis mobil takip olarak tanımlayan Kayıkçı, “Örneğin gıda tarafındaki müşterilerimizin araçlarının depolarına ısı algılayıcıları kuruyoruz. Sonrasında ihtiyaç duydukları eğitimleri veriyoruz. Daha sonra ayarlar yapılıyor ve bunun sonucunda operasyonlarını daha az maliyetle sürdürebilecekleri yapıya kavuşuyorlar. Böylece hem teknik hem de insandan kaynaklana hatalar sona erdiriliyor. Daha önemlisi taşıdıkları gıda malzemesinin sağlıklı kalmasını da garanti altına alıyorlar” dedi.
ETİKETLER : Sayı:779

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics