spot 23 EYLÜL 2012 / 15:55

General Atlantic’ten Yemeksepeti’ne büyük yatırım

General Atlantic’in Türkiye’deki ilk yatırımının detayları basın toplantısında konuşuldu.

14 milyon avron fon büyüklüğüne sahip General Atlantic’in Türkiye’deki ilk yatırımının detayları Yemeksepeti.com Genel Müdürü Nevzat Aydın ve General Atlantic Yönetici Direktörü Gabriel Caillaux’un beraber düzenlediği basın toplantısında konuşuldu.

“Bu yatırımı uluslararası büyümede kullanacağız”
Bu yatırımla birlikte Yemeksepeti’ni ortaklarının ve yönetiminin değişmediğini vurgulayan Yemeksepeti.com CEO’su Nevzat Aydın şunları söyledi: “Yemeksepeti’nin küresel çapta kendi alanında en büyük oyuncu olmasını hedefliyoruz. General Atlantic’ten aldığımız bu yatırımı bu doğrultuda atılmış çok önemli bir adım olarak görüyor ve bunu stratejik bir ortaklık olarak değerlendiriyoruz. General Atlantic gibi büyük bir yatırımcının Türkiye’de ilk defa internet sektöründen Yemeksepeti.com’u tercih etmesi oldukça gurur verici.” Aydın, yemeksepeti.com’un Türkiye’de 6 bin 500, Rusya ve Dubai ile birlikte 8 binden fazla restoranla anlaşması bulunan ve son 5 senede yüzde 70 oranında büyüdüğünü de belirtti.
Son senelerde Türkiye pazarını takip ettiklerini, yakalanan büyüme performansından etkilendiklerini belirten Yemeksepeti’nin azınlık hissedarı olan General Atlantic’in Yönetici Direktörü Gabriel Caillaux, “General Atlantic’in stratejisi, uluslararası piyasalarda büyüyen önemli girişimcileri desteklemek ve onlarla aktif şekilde birlikte çalışmak yönünde. Hem Türkiye’de hem de diğer ülkelerde Yemeksepeti’nin çevrimiçi platformunu daha da genişletmeye yönelik çok büyük bir potansiyel olduğuna inanıyoruz” dedi.
ETİKETLER : Sayı:889

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics