spot 07 MART 2010 / 18:00

Groupama’da BT modernizasyonu dönemi

Groupama, özel bir yazılım programını devreye aldı.

Türk sigorta sektörünün köklü şirketlerinden Başak Sigorta ve Güven Hayat Sigorta şirketlerini 2009 yılında Groupama ana marka çatısı altında toplayan Groupama, bugün, Groupama Sigorta ve Emeklilik olarak Türkiye’ye yayılmış 2 binden fazla acentesiyle hizmet veriyor. Şirket son dönemde ise kendi BT ekibinin geliştirdiği projeleri ve yaptığı BT modernizasyonu çalışmaları ile dikkat çekiyor. Şirketin bu konuda son gerçekleştirdiği önemli BT yatırımlarından biri de BT ekibinin yeni yapılandırdığı bir bulut bilişim projesi olan WAY adlı Web Acente Yazılımı programı.
Gerçekleştirdikleri BT modernizasyonu çalışmalarında çıkış noktasının müşteri ve acentelere yenilikçi çözümler sunabilmek olduğunu belirten Groupama Bilgi Sistemlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Şenol Ünen, bu çerçevede hizmetlerin müşteriye ulaştırılması sürecinde zincirin en önemli halkasının acenteler olduğunu belirtti.
Groupama’nın Türkiye çapında bölge müdürlükleri hariç birlikte hizmet sunduğu 2 bin acentesinin bulunduğuna dikkat çeken Ünen, “Bu oldukça büyük bir ağ. Bu ağı en verimli şekilde yönetebilmek adına teknolojik yeniliklerden maksimum düzeyde yararlanmak gerekiyordu. WAY’in çıkış noktası acentelerimize günlük operasyon sürecinde daha fazla hız ve daha çok zaman tasarrufu ve esneklik sağlayabilmek istememiz oldu” diye konuştu.
Kolaylaştırdık, sadeleştirdik yeni bir teknolojik sistem yarattık
BT ekiplerinin yoğun bir emek vererek acentelerin işlerini kolaylaştıracak ve onlara zamandan kazandıracak Web Acente Yazılımı’nı geliştirdiğini belirten Ünen, WAY’in, acentelerine büyük zaman tasarrufu getirdiğini vurguladı.
‘Kolaylaştır, sadeleştir’ kavramlarının günümüzün en yaygın algılarından
biri olduğunu ve yeni yapı ile sade ve rahat kullanılabilen bir sistemin ortaya çıktığını dile getiren Ünen, “Yeni Web Acente Yazılımı internetten tek adresle kolay ve hızlı erişimin yanı sıra tek şifre ile acentelerin kullandığı tüm uygulamalara anında ulaşmayı sağlıyor. Bu da hizmeti hızlandırıyor. WAY ile acenteler, herhangi bilgisayar kurulumuna gerek duymaksızın internet üzerinden VPN’siz ve tek şifre ile sisteme hızla erişebiliyor. Ayrıca Excel’e daha kolay veri aktarma ve kapsamlı yardım menüsü ile de müşteri bilgilerine kolaylıkla erişme olanağı da sağlanmış oldu. Poliçe kesiminde büyük kolaylık ve zaman tasarrufu söz konusu. Acenteler için gerçekleşen fonksiyonel iyileştirmeleri ise web tabanlı yazıcı menüsü, işlevsel kısayol erişim menüleri, görsel verilerle desteklenmiş kapsamlı yardım ve kullanıcı kılavuzu ve müşteri bilgilerini detaylı olarak görmek üzere geliştirilmiş yeni web uygulaması olarak sıralayabiliriz” diye konuştu.

Groupamada2“500 bin dolar yatırım yaptık”

Groupama Bilgi Sistemlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Şenol Ünen’in verdiği bilgiye göre Groupama’nın hız verdiği BT modernizasyonu çalışmalarının ana konuları, poliçe üretim ve diğer sigortacılık işlemleri süreçlerinde zaman tasarrufu ve acente portalındaki yenilemelerden oluşmuş. Bu çalışmalar için yaklaşık 500 bin dolarlık bir yatırım gerçekleştirdiklerini dile getiren Ünen, bu süreçteki çalışmalarla ilgili de şöyle konuştu: “Acentelerimize yalnızca internet üzerinden değil, ihtiyaç duydukları takdirde telefonla da destek verebilmek için ‘WAY Yardım Masası’nı hayata geçirdik. En önemli projemiz WAY özellikle modern teknolojik yüzü ve kullanım kolaylığı ile dikkat çeken bir uygulama. Sonucunda WAY sürekli olarak güncellenmeye de açık. Bu bize hareket kabiliyeti de sağlıyor. WAY aracılığıyla bundan sonra da yine günün gereklerine uygun olacak şekilde değişiklikler yapmamız mümkün. Ayrıca şirketimiz ile acenteler arasındaki iletişim platformu olan Groupama Acente Portalı’nı da bu süreçte yeniledik.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics