spot 05 AĞUSTOS 2012 / 13:14

Güvenlikte zincir tamamlandı

Neteks, dağıtım ağına F5 Networks ürünlerini de kattı. Hedef; kapsamlı eğitimlerle dağıtıcı ve iş ortaklarını bu çözümlerle ilgili daha da bilgi sahibi yapmak.

Indeks Grup bünyesinde faaliyet gösteren Neteks, dağıtım ağına ağ ve güvenlik ürünleri ile F5 Networks’ü de kattı. Neteks Genel Müdürü Emin Kurşun, bunun uzun süredir hayata geçirmeye çalıştıkları bir işbirliği olduğunu belirtti. Neteks’in hedefi; kanaldaki iş ortaklarının F5 ürün ve çözüm setini, servislerini en hızlı ve en etkin şekilde almalarını sağlamak. Ürün tedariğinde kanalı kendilerinin kurmasının beklendiğini söyleyen Kurşun, bunu hızla oluşturmak, bayilere ve iş ortaklarına bunun tedariğini sağlamak için bu işbirliğini gerçekleştirdiklerini söyledi. Bunun yanında Neteks, F5’in Türkiye’de gerçekleştirmek istediği hedeflere paralel olarak da kendini organize edecek. Taraflar arasındaki görüşmeler 1 yıl öncesine dayanıyor. F5’in çok inandıkları ürünleri ortaya koyduğunu söyleyen Kurşun, bu değeri tedarik zincirindeki iş ortaklarına aktarma hedefiyle yola çıktıklarını vurguladı.
Bu işbirliği, ilginç bir birlikteliği de ortaya koydu. Buna göre Neteks; yüzde 50-50 oranla Indeks Grup ve Westcon ortak şirketi. Geçtiğimiz günlerde Westcon Grup, F5 ile küresel bir dağıtıcılık anlaşması imzaladı. Bu kapsamda Westcon; küresel dağıtıcılık faaliyetlerini sürdürecek. Neteks de bu şemsiyenin altında olmakla birlikte, kendisi de F5 ile anlaşma yaptı, Kurşun’un tabiriyle iki taraflı olarak bağlanmak söz konusu oldu.
F5 Networks İtalya-Türkiye Bölge Müdürü Manlio Paparelli de, Türkiye pazarının potansiyeline inançlarının büyük olduğunu belirtti. Pazara daha önce yaptıkları yatırımın geri dönüşlerini aldıklarını söyleyen Paparelli, “Türkiye pazarından elde ettiğimiz rakamlar EMEA bölgesinde giderek daha da önemli hale geliyor” diye ekledi. Paparelli, şu detayları paylaştı: “Ankara’nın kamu kaynaklı potansiyelinin hep bilincindeydik. Bu amaçla Ankara’da da bir ekip oluşturduk. İstanbul ve Ankara’da varlığımızı güçlendirmek odaklı strateji çerçevesinde bölgesel yetkilendirmeler yaptık. Önemli bir dağıtıcı olan Neteks, öncelikli hedefimizdi. Çünkü bölgede önemli bir penetrasyonu ve deneyimi var. Bu işbirliği ile pazarımızı büyütmek için güçlü bir fırsata sahip oluyoruz. Bu işbirliğinin verimini almak için kollarımızı sıvadık. Öncelikle sertifikasyon adına Neteks ile çalışıyoruz. İlk hedef satış ve teknik yetkililere sertifikasyona eğitimi sunmak. İkinci adım da bu bilgiyi pazara sunmak olacak.”
F5 Networks’ün odak noktası ağ ve güvenlik çözümleri. Güvenlik alanında, uygun çözümler sunulurken, her türlü saldırıya karşı kurumsal BT yapısında süreklilik sağlanıyor. Paparelli, “İşin ve altyapının tam dengesini sağlıyoruz” diyerek sözlerini bitirdi.
ETİKETLER : Sayı:883

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics