spot 11 ARALIK 2009 / 16:09

Haberleşme sempozyumu sektörü buluşturdu

Yıldız Teknik Üniversitesi ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından düzenlenen Haberleşme Teknolojileri ve Uygulamaları Sempozyumu (HABTEKUS’09), 9-11 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirildi. Üçüncü kez İstanbul’da YTÜ’de gerçekleşen etkinlik, operatörlerden altyapı sağlayıcılarına, akademisyenlerden resmi temsilcilere sektörün tüm kesimlerini aynı çatı altında buluşturdu.
Açılışını BTK Başkanı Tayfun Acarer ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın yaptığı etkinliğin ilk gününde “Yeni Teknolojiler, Genişbant ve Dünya Uygulamaları” başlıklı bir panel gerçekleştirildi. Moderatörlüğünü BTK Kurul Üyesi Dr. Ayhan Beydoğan’ın yaptığı panelin konuşmacıları arasında Turkcell’den Dr. Tayfun Çataltepe, Türk Telekom’dan Mehmet Toros, Avea’dan Coşkun Şahin ve Vodafone’dan Dr. Hasan Süel yer aldı.
İlk iki günde 3G’nin dünyanın farklı ülkelerindeki kullanımlarına örnekler verilen etkinlikte 4G için gerekli altyapısal gereklilikler, Ar-Ge ve inovasyon, bilgi güvenliği gibi konularda da paralel oturumlar gerçekleştirildi. Etkinlik, üçüncü gününde eğitim seminerleri ve teknoloji tanıtım sunumlarına ev sahipliği yaptı. “Haberleşme Teorisi”, “Haberleşme Teknolojilerinde Bugün ve Gelecek ve Regülasyon”, “Antenler ve Mikrodalga”, “Yeni Nesil Haberleşme”, “Haberleşme Uygulamaları”, “İşaret İşleme Uygulamaları” başlıklı oturumların gerçekleştirildiği etkinlikte 51 adet akademik bildiri sunuldu.
ETİKETLER : Sayı:749
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN