spot 11 ARALIK 2009 / 16:09

Haberleşme sempozyumu sektörü buluşturdu

Yıldız Teknik Üniversitesi ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından düzenlenen Haberleşme Teknolojileri ve Uygulamaları Sempozyumu (HABTEKUS’09), 9-11 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirildi. Üçüncü kez İstanbul’da YTÜ’de gerçekleşen etkinlik, operatörlerden altyapı sağlayıcılarına, akademisyenlerden resmi temsilcilere sektörün tüm kesimlerini aynı çatı altında buluşturdu.
Açılışını BTK Başkanı Tayfun Acarer ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın yaptığı etkinliğin ilk gününde “Yeni Teknolojiler, Genişbant ve Dünya Uygulamaları” başlıklı bir panel gerçekleştirildi. Moderatörlüğünü BTK Kurul Üyesi Dr. Ayhan Beydoğan’ın yaptığı panelin konuşmacıları arasında Turkcell’den Dr. Tayfun Çataltepe, Türk Telekom’dan Mehmet Toros, Avea’dan Coşkun Şahin ve Vodafone’dan Dr. Hasan Süel yer aldı.
İlk iki günde 3G’nin dünyanın farklı ülkelerindeki kullanımlarına örnekler verilen etkinlikte 4G için gerekli altyapısal gereklilikler, Ar-Ge ve inovasyon, bilgi güvenliği gibi konularda da paralel oturumlar gerçekleştirildi. Etkinlik, üçüncü gününde eğitim seminerleri ve teknoloji tanıtım sunumlarına ev sahipliği yaptı. “Haberleşme Teorisi”, “Haberleşme Teknolojilerinde Bugün ve Gelecek ve Regülasyon”, “Antenler ve Mikrodalga”, “Yeni Nesil Haberleşme”, “Haberleşme Uygulamaları”, “İşaret İşleme Uygulamaları” başlıklı oturumların gerçekleştirildiği etkinlikte 51 adet akademik bildiri sunuldu.
ETİKETLER : Sayı:749

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics