spot 22 NİSAN 2012 / 13:59

Hedef güvenlik yönetimini tek bir ekrandan yaptırabilmek

Güvenlik yönetimini tek ekrandan yaptırabilme hedefinde olan Securist, KOBi’lere ulaşmayı planlıyor.

Securist kurumların bilgi kaynaklarını tehditlere karşı proaktif ve etkili bir şekilde koruyan çözümler geliştiren bir şirket olarak 2007’de kuruldu. Kendini bir Ar-Ge şirketi olarak tanımlayan ve faaliyetlerine bu doğrultuda devam etmek isteyen şirket, misyonunu yurtdışı teknoloji bağımlılığını azaltıp, ülkemizdeki bilgi güvenliği teknolojilerine olan ihtiyacı yerel kaynaklarla karşılayarak, bilgi güvenliği sahasında yeni yazılımlar üretmek olarak belirlemiş. Securist Genel Müdürü Erhan Görmen ile şirketi ve hedeflerini konuştuk. Vizyonlarının Ar-Ge yapıp Türkiye’nin bilişim sektörüne de katkı sağlamak olduğunu vurgulayan Görmen, Securist’in kurumların rekabet edebilme araçları olan bilgi kaynaklarını tehditlere karşı proaktif ve etkili bir şekilde koruyan çözümler geliştirdiğini, bu şekilde rekabet güçlerine katkı getirdiğini söyledi.

Birçok sektörde referanslar var
“Güvenlik tehditleri ve açıkları konusunda Türkiye ilk sıralarda yer alıyor. Diğer yandan bu işi yönetmek oldukça zor” diyen Görmen, bu zorluktan dolayı sıkıntılar yaşandığını, kendilerinin de bunu görüp bu zorluklar karşısında sağlam şekilde durabilecek bir yönetim platformu yazma amacıyla yola çıktıklarını ifade etti. Görmen, şunları söyledi: “Securiskop çözümümüz bilgi güvenliği konusunda kurumlarda birçok güvenlik ihlalinin ve para kaybının oluşmasına neden olan elektronik güvenlik açıklarının belirlenmesi, açıkların nasıl kapatılacağını göstermesi ve yönetimden teknik ekip ihtiyaçlarına göre farklı raporların üretilmesini sağlayan önleyici bir yönetim çözümü. 2009’da ürünümüz hazır hale gelmişti. Şu anda birçok sektörde referanslarımız oluştu, ürünümüz başarıyla kullanılıyor. Türkçe olması, çok bilgi istememesi zaman kaybını azaltıyor. Kullanıcı dostu ve kullanımı kolay bir çözüm. Bölgesel yönetim olanağı sağlaması bir avantajı.”

KOBİ’lere de ulaşacak
Görmen, ana hedeflerinin güvenlik yönetimini müşterilere tek bir ekrandan yaptırabilmek olduğunu açıkladı. Uçtan uca tam bir güvenlik yönetim platformu oluşturduklarını ve bu yönde atılımlara devam edeceklerini belirten Görmen, “Bu çözümlerimizi KOBi’lere de daha çok ulaştırmayı planlıyoruz. KOBİ’lerde bilgi güvenliği konusunda bilinç düzeyi yetersiz. KOBİ’ler seviyesine inmek istiyoruz, özellikle de maliyet anlamında. Evlerdeki kullanıcıya da ulaşma diğer hedeflerimizden biri. Biz bu işi iyi yaptığımıza inanıyoruz. Yurtdışına çıkıp yurtdışında da tüm bunları hizmet ve satış anlamında duyurmak istiyoruz. İlgi göreceğinden eminiz” şeklinde konuştu.
ETİKETLER : Sayı:868
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN