spot 05 ŞUBAT 2012 / 13:50

Hediye göndermenin en pratik yolu

Geçtiğimiz yılın Kasım ayında İstanbul’da gerçekleştirilen, girişimcileri ve yatırımcıları buluşturmayı hedefleyen 4. İstanbul Innovation Investors Exchange’de Mivento yatırımcılarla buluştu. MobilHediyem yapısını, eşi Pınar Kart Acar ile hayata geçiren Mivento’nun CEO’su Altuğ Acar, melek yatırımcılarının ise Emre Kurttepeli olduğunu söyledi. Mivento 2 yıllık geçmişi olan bir şirket. Altuğ Acar, “Her sektörde önde gelen tüm markalar MobilHediyem yapısında yerini alıyor. Bu gibi büyük markalarla çalışmak bize rahatlık ve ayrıcalık sağlıyor” dedi. MobilHediyem, bir süre sonra bireysel kullanıcılar için HediyemO ismini alacak. Bu değişikliğe ilk etapta Facebook uygulamaları ile başladıklarını belirten Acar, MobilHediyem kurgusunu şu sözlerle anlattı:
“Sitede seçtiğiniz markanın istediğiniz bir ürünü göndermek istediğiniz kişinin cep numarasını, kendi e-posta adresinizi ve özel notunuzu yazıyorsunuz. Bunu ister hemen, isterseniz örneğin kişinin doğum günü gibi belirlediğiniz bir gün ve saatte gönderebilirsiniz. Kredi kartı ile ödemeye ek olarak, 35 TL’ye kadarki ödemelerde mobil ödeme seçeneği var. Bu yapıyı tüm operatörler destekliyor. Ödeme bilgisini girdikten sonra doğrulama ve hediye gönderilen kişiye de bilgi SMS’i gidiyor. Bu yapıda hediye göndermek için üye olmanız da gerekmiyor. SMS’te belirtilen tarihe kadar kişi, SMS’te yer alan hediye kodu ile söz konusu işyerine giderek hediyesini alabiliyor. Hediye kurgusu, markaların tüm Türkiye’deki mağazalarını kapsıyor.”

“Kurumsal kullanıcıların ilgisi yoğun”
Hediyelerde tarih; yeme-içme ürünlerinde 30 gün, farklı markaların hediye çeklerinde ise 6 ay geçerli. Kullanıcıya kolaylık sağlama hedefiyle bu yapıyı kurguladıklarını belirten Acar, markaların da bu konuda desteğinden memnun olduklarını vurguladı. Yeme-içme kategorisinde hediye sahibi isterse restorana gidip kodu göstererek hediyesini alıyor, isterse çağrı merkezini arayıp kodu belirterek, adresine getirilmesini sağlayabiliyor. Bu uygulama, özellikle beyaz eşya alışverişinde, hediye sahibinin adresini vererek hediyenin evine kargo ile getirilmesi sağlaması imkanını beraberinde getiriyor. Markalara yeni ve daha hızlı bir satış kanalı yarattıklarını belirten Acar, kurumsal hediye kavramını da şöyle anlattı:
“Kurumsal kullanıcı sayımız, bireysel kullanıcı oranın üstünde ve en büyük işlem hacmimizin kaynağı kurumsal kullanıcılar. Şirketler, iki tür hediye hizmetini kullanıyor. Öncelikle kampanya ile müşterilerine sunuyorlar ve Turkcell’in Facebook’taki gnctrkcll kullanıcılarına yönelik ‘Arkadaşını getir hediyeyi götür’ kampanyası bunun en başarılı örneği oldu. İkinci olarak da, çalışanlarını motive etmek için bizim platformumuzdan onlara hediye gönderiyorlar. Bu konuda da bizden hizmet alan, sektöründe önde gelen çok sayıda şirket var. Çünkü süreçler pratik ve yapıyı kullanacak şirket yöneticisinin, bu hediye platformu için belirlediği bütçesinin olması yeterli.”
ETİKETLER : Sayı:857

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics